Reklama

Policjanci dębickiej komendy zatrzymali 5 osób podejrzewanych o zabicie psa. Najpierw pili alkohol, a potem bestialsko zabili przywiązanego do budy czworonoga.

Wczoraj (10 marca) po godz. 16:00 dyżurny dębickiej policji przyjął zawiadomienie o zabiciu psa. Do zdarzenia doszło w Pustyni.

Gdy funkcjonariusze dojeżdżali do posesji, zauważyli siedzące na ławce przed domem osoby, które na widok radiowozu schowały się w budynku. Policjanci na podwórku posesji zastali martwego psa. Gdy pukali do drzwi domu, nikt nie otwierał. W końcu drzwi otworzył właściciel posesji.

Ze wstępnych ustaleń policjantów wynika, że grupa osób spotkała się i piła razem alkohol. Następnie prawdopodobnie przy użyciu maczety zabili przywiązanego do budy psa.

Policjanci początkowo informowali o zatrzymaniu o 6 osób, ostatecznie zatrzymali 5 – 4 mężczyzn w wieku od 30 do 51 lat i 42-letnią kobietę. Wszyscy trafili do policyjnego aresztu. Gdy wytrzeźwieją złożą wyjaśnienia, które pozwolą ustalić udział poszczególnych osób w przestępstwie.

Policjanci zakrwawioną maczetę znaleźli w bagażniku zaparkowanego na posesji fiata. Narzędzie zostało zabezpieczone. Martwego psa przekazano lekarzowi weterynarii, celem wykonania sekcji.

Za zabicie zwierzęcia ze szczególnym okrucieństwem grozi kara pozbawienia wolności do lat 3. Postępowanie prowadzi Komisariat Policji w Brzeźnicy.

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama

NAPISZ KOMENTARZ: