Zdjęcie: Komenda Wojewódzka Policji w Rzeszowie

682 paczki papierosów bez polskich znaków akcyzy zabezpieczyli funkcjonariusze Oddziału Prewencji z Rzeszowa. Należały one do 61-letniego mężczyzny. Zdradził go… brak maseczki.

W czwartek przed 9:00 na ul. Cetnarskiego w Łańcucie policjanci zauważyli mężczyznę, który nie miał zasłoniętych ust i nosa. Okazało się, że 61-letni mieszkaniec powiatu łańcuckiego może mieć towary bez polskich znaków akcyzy. Funkcjonariusze przeszukali auto mężczyzny, zaparkowane przy należącym do niego straganie z kwiatami.

– W peugeocie, na przednim siedzeniu pasażera, policjanci zauważyli przykryte kocem reklamówki, a w nich ponad 400 paczek papierosów bez polskich znaków akcyzy – relacjonuje podinsp. Marta Tabasz-Rygiel, rzecznik Komendy Wojewódzkiej Policji w Rzeszowie. 

Policjanci zabezpieczyli papierosy, ale ich uwagę przyciągnął jeszcze plastikowy pojemnik na piasek, który stał przy straganie. Okazało się, że intuicja ich nie zawiodła – w pojemniku ukryta była torba, a w niej 270 paczek nielegalnych papierosów. Łącznie funkcjonariusze zabezpieczyli 682 paczki papierosów bez polskiej akcyzy.

Mężczyzna stwierdził, że do niego należą jedynie papierosy znalezione w samochodzie, a o papierosach w pojemniku przy straganie nic nie wie. 61-latek został zatrzymany i przewieziony do łańcuckiej komendy. Za brak maseczki ukarano go mandatem. Natomiast za naruszenie przepisów kodeksu karnoskarbowego odpowie przed sądem.

(ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

NAPISZ KOMENTARZ:
Reklama