Reklama

Na trzy miesiące został aresztowany 26-letni mieszkaniec Przeworska. Na strychu swojego domu przechowywał narkotyki. Policjanci zabezpieczyli 6,5 kg marihuany.

[Not a valid template]

 

Przeworscy kryminalni uzyskali informacje, że jeden z mieszkańców Przeworska w domu może posiadać marihuanę. Z ustaleń policjantów wynikało, że mężczyzna w obawie przez funkcjonariuszami wywiózł narkotyki i ukrył w innym miejscu.

Policjanci zdecydowali o przeszukaniu zabudowań. – Na strychu domu znaleźli 13 plastikowych pojemników oraz reklamówkę, w której znajdował się susz konopi indyjskich – mówi Ewelina Wrona z podkarpackiej policji.

W trakcie przeszukania pomieszczenia gospodarczego funkcjonariusze zabezpieczyli 10-litrowy pojemnik wypełniony marihuaną. W pokoju pomieszczenia były także dwa woreczki strunowe oraz pieniądze.

Gdy policjanci przeszukali budynek, 26-latka nie było w domu, był w pracy. Świadkowie, których przesłuchali funkcjonariusze, podali, że zabezpieczone narkotyki należą do mieszkańca Przeworska, który został potem zatrzymany.

Policjanci przeszukali także samochód 26-latka. Znaleźli trzy woreczki z nasionami oraz dwa telefony komórkowe. Mężczyzna trafił do policyjnego aresztu. Badania potwierdziły, że zabezpieczony susz to marihuana – w sumie prawie 6,5 kg.

26-latkowi postawiono zarzut posiadania znacznej ilości narkotyków. Na wniosek prokuratury sąd zdecydował, że mężczyzna najbliższe trzy miesiące spędzi w tymczasowym areszcie. Grozi mu do 10 lat więzienia.

Zabezpieczone u mieszkańca Przeworska pieniądze zajęto na poczet grożącej mu kary. Policja nie ujawnia, jaka to kwota.

(ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama

NAPISZ KOMENTARZ: