Zdjęcie: Ewa Szyfner / Rzeszów News
Reklama

Minimaraton z Audrey Hepburn – to filmowy prezent Zorzy. Rzeszowskie kino we wrześniu kończy 65 lat. 

– Pokaz filmów z udziałem Audrey Hepburn odbędzie się 7 i 14 września. Co ciekawe, oba wybrane filmy mają prawie tyle samo lat, co kino Zorza – zwraca uwagę Katarzyna Kazanecka z kina Zorza. 

Bardzo ważnym aspektem organizacji urodzinowego wydarzenia jest chęć podziękowania za te wszystkie lata widzom oraz rzeszowianom. – Pragniemy również wyrazić wdzięczność za to, że wsparli nas podczas pandemii koronawirusa – zaznacza Katarzyna Kazanecka. 

– Zorza należy do widzów, ponieważ to oni tworzą atmosferę tego miejsca – dodaje. 

Śniadanie u Tiffany’ego

7 września o godz. 18:30 Zorza zagra „Śniadanie u Tiffany’ego”. Początkujący pisarz Paul Varjak wprowadza się do eleganckiej nowojorskiej kamienicy. Jego sąsiadką jest śliczna Holly żyjąca na koszt bogatych adoratorów. Film jest ekranizacją książki Trumana Capote.

Z kolei 14 września o godz. 18:30 zobaczycie „Rzymskie wakacje”. Księżniczka Anna spędza incognito dzień w Rzymie. Towarzyszy jej dziennikarz, który zna jej prawdziwe nazwisko.

Bilety w cenie 5 zł 

Bilety na oba filmy są w cenie 5 zł. Do każdego biletu widzowie otrzymają pamiątkowy magnes kina Zorza. Podczas tych dni będziemy Zorza będzie również na swoim Facebooku urodzinowe posty – znane osoby z Rzeszowa oraz miłośnicy filmu będą wspominać kino.

– Mój pierwszy raz w Zorzy przydarzył się w 2013 roku i o ile pamiętam byłam wtedy na filmie „Poradnik Pozytywnego Myślenia” z Jennifer Lawrence w jednej z głównych ról – mówi Dagny Mikoś, aktorka Teatru im. Wandy Siemaszkowej w Rzeszowie.

I dodaje: – Stu lat nie życzę! Bo wierzę w to, że Zorza przetrwa i nas – więc niech prężnie funkcjonuje przez kolejne 200! A przy okazji – sobie życzę, aby jeszcze niejeden film z udziałem mojej osoby pojawił się na „zorzowskim” dużym i małym ekranie!

65. urodziny Zorzy

Karolina Marciszewska, redaktorka DEJA VU – audycja filmowa w Radiu Centrum Rzeszów, która przez cztery lata prowadziła DFK Zorza, z okazji 65. urodzin życzy Zorzy przede wszystkim wspaniałej widowni.

– Aby kolejne pokolenia odkrywały magię oraz klimat tego miejsca i jego znaczenia na mapie Rzeszowa. Zatem tłumów widzów, dobrych filmów i wielu lat wspaniałych seansów – życzy Karolina Marciszewska.

(ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama
UDOSTĘPNIJ

NAPISZ KOMENTARZ: