Zdjęcia: Pixabay

Jeśli pasjonujesz się filmem i myślisz o związaniu swojej przyszłości z produkcją filmową, to weź udział w bezpłatnych warsztatach CamON.

Warsztaty organizuje Podkarpacka Komisja Filmowa. Program zajęć obejmuje wszystkie najważniejsze etapy produkcji – od pomysłu na film, przez pracę na planie, montaż i postprodukcję. Rezultatem będzie zrealizowanie wspólnych etiud fabularnych.

Praca będzie się odbywać w stałej grupie filmowej. W jej skład – oprócz uczestników – wejdą też doświadczeni filmowcy. W ich trakcie dowiecie się, jak napisać scenariusz, organizować plan filmowy, rozplanować sceny i ujęcia.

Opiekunami grupy, podobnie jak w ubiegłych latach są: dr hab. sztuk filmowych Paweł Chorzępa oraz reżyser i operator filmów dokumentalnych Maciej Cuske. 

Rady i wskazówki

Głównym punktem programu CamON będzie kilkudniowy plener na terenie Podkarpacia. Uczestnicy spróbują swoich sił na planie filmowym, dzieląc pomiędzy siebie funkcje reżysera, operatora, kierownika planu czy dźwiękowca.

Filmy z warsztatów będą prezentowane szerszej publiczności m.in. podczas premiery w Wojewódzkim Domu Kultury w Rzeszowie.

Warsztaty są dla osób powyżej 16. roku życia, które mieszkają, uczą się lub pracują na Podkarpaciu. Mogą w nich wziąć udział amatorzy oraz osoby doświadczone jak: reżyserzy, scenarzyści, operatorzy, producenci, dźwiękowcy, aktorzy czy charakteryzatorzy.

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - Google NewsObserwuj nas na Google News!

Przyszli adepci sztuki filmowej mogą liczyć na rady i wskazówki. Ci, którzy mają już na koncie filmy, znajdą okazję do dyskusji czy wymiany doświadczeń. Dodatkowo zyskają możliwość nawiązania kontaktów przydatnych w kolejnych realizacjach.

Tylko przemyślane zgłoszenia

Zajęcia będą w WDK w Rzeszowie oraz w formie online – od 1 kwietnia do 31 grudnia 2023 r. Udział w warsztatach jest bezpłatny. Rekrutacja odbywa się dwuetapowo. Zgłoszenia do I etapu rekrutacji są przyjmowane do 6 marca.

Organizatorzy proszą o przemyślane zgłoszenia, ponieważ warsztaty opierają się w ogromnej mierze na samodzielnej pracy kursantów, zarówno indywidualnej jak i grupowej. Kluczowe jest tu regularne i aktywne uczestnictwo.

Zgłoszenie należy złożyć wypełniając formularz. Więcej informacji o zasadach naboru i uczestnictwa znajdziecie w regulaminie warsztatów.

(saba)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama