Zdjęcie: Pan Kuba / Czytelnik Rzeszów News
Reklama

„Drabinka nie będzie cokołem!” – to treść transparentu, jaki w niedzielę wieczorem w Rzeszowie wywieszono na wiadukcie przy al. Batalionów Chłopskich.

Informacje o niecodziennym transparencie przesłał nam pan Kuba, Czytelnik Rzeszów News, od którego dostaliśmy również zdjęcia. Przez chwilę zastanawialiśmy się, do czego nawiązuje to hasło. Pan Kuba szybko je rozszyfrował.

„Myślę, że hasło nawiązuje do rocznicy smoleńskiej, próby budowania kultu Kaczyńskiego, utrwalenia jego władzy. Drabinka to stały, wyśmiewany w internecie, atrybut Kaczyńskiego na smoleńskich miesięcznicach. Używa go, jako podestu podczas przemówień” – przypomina pan Kuba.

Moment wywieszenia transparentu nie jest przypadkowy. W poniedziałek 10 kwietnia mija 7. rocznica katastrofy smoleńskiej, w której zginęło 96 osób, w tym prezydent RP Lech Kaczyński wraz z małżonką.

Autor transparentu jest nieznany. 

Rocznicę katastrofy smoleńskiej w poniedziałek w Rzeszowie uczci SLD. Wiesław Buż, szef tej partii na Podkarpaciu, zapowiedział, że o godz. 17:30 w ogrodzie SLD przy ul. Ks. Jałowego, gdzie znajduje się wojewódzka siedziba partii, zostanie posadzony brzozowy zagajnik.

„Pomnik pamięci”, który będzie rósł na wieczną chwałę ofiar tego tragicznego wydarzenia” – wyjaśnia Buż.  

Zdjęcie: Pan Kuba / Czytelnik Rzeszów News
Zdjęcie: Pan Kuba / Czytelnik Rzeszów News

(ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama

NAPISZ KOMENTARZ:

Comments are closed.