70 interwencji straży pożarnej po niedzielnej burzy w regionie rzeszowskim

Strażacy kończą obsługę zgłoszeń związanych ze skutkami burzy z deszczem, która w niedzielę po południu przeszła przez Rzeszów i powiat rzeszowski. 

 

– Odnotowaliśmy ok. 70 interwencji. Głównie wyjeżdżaliśmy do udrażniania przepustów drogowych i pompowania wody z piwnic. Ze wszystkich zgłoszeń ok. 30 proc. było w samym Rzeszowie na osiedlach Słocina, Matysówka i Zalesie. Pozostałe zgłoszenia były w gminach Tyczyn, Chmielnik i Krasne – usłyszeliśmy przed godz. 23:00 od strażaków. 

Strażacy przewidują, że zgłoszeń jeszcze przybędzie. – Spodziewamy się, że w poniedziałek będziemy wzywani do pompowania wody ze sklepów, które w niedzielę były zamknięte – mówi dyżurny Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Rzeszowie. 

Jak wcześniej informowaliśmy, intensywne opady deszczu doprowadziły do zniszczenia m.in. ulicy Skalistej na rzeszowskim osiedli Matysówka. Pod wodą znalazły się też ulice Leszka Czarnego, tereny dzielnicy Parkowa, piorun uderzył w dom w podrzeszowskiej Boguchwale. Strażakom udało się dom uratować. Pod wodą była też droga w Borku Starym.

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - InstagramObserwuj nas na Instagramie!

– Nie ma osób poszkodowanych – podkreślają strażacy. Wieczorem od Agnieszki, Czytelniczki Rzeszów News, otrzymaliśmy nagranie z potężną ulewą z gradem, która w niedzielę po południu przeszła przez Krasne. 

(ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama