W sobotę (1 sierpnia) 71. rocznica wybuchu Powstania Warszawskiego. Na Podkarpaciu zawyją syreny alarmowe. W Rzeszowie uroczystości rocznice odbędą się przed Pomnikiem Chwały Żołnierzy Armii Krajowej Podokręgu Rzeszów.

Syreny zostaną włączone o godz. 17:00 i będą emitować sygnał ciągły przez jedną minutę. Z apelem do podkarpackich samorządów o uruchomienie syren zwróciła się wojewoda podkarpacki Małgorzata Chomycz-Śmigielska.

– Ma to na celu oddanie hołdu i uczczenie pamięci bohaterów oraz cywilnych ofiar Powstania Warszawskiego – poinformowała Małgorzata Oczoś-Błądzińska, rzecznik prasowy wojewody podkarpackiego.

Dźwięk syreny w rocznicę godziny „W” oraz zatrzymujący się na ulicy ludzie mają wymiar symbolu, który wpisał się w obchody rocznicowe Powstania. Wojewoda zaapelowała także o wywieszenie w tym dniu flagi państwowej na budynkach użyteczności publicznej.

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - Google NewsObserwuj nas na Google News!

W Rzeszowie uroczystości związane z 71. rocznicą wybuchu Powstania Warszawskiego odbędą się w sobotę o godz. 17:00 przed Pomnikiem Chwały Żołnierzy Armii Krajowej Podokręgu Rzeszów.

Dzień wcześniej (31 lipca) o 17:00 w Instytucie Pamięci Narodowej w Rzeszowie przy ul. Szopena 23 zostanie zaprezentowana książka Piotra Gursztyna „Rzeź Woli. Zbrodnia nierozliczona”.

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama