Reklama

Bryan Bouffier i Thibault de la Haye w Fieście Proto otwierają listę zgłoszeń 24. Rajdu Rzeszowskiego, który odbędzie się w dniach 6-8 sierpnia. W rajdzie nie zobaczymy jego ubiegłorocznego zwycięzcy – rzeszowianina Macieja Rzeźnika.

[Not a valid template]

 

– Przygotowaliśmy ponad 126 kilometrów oesowych na jedenastu odcinkach specjalnych. W piątek rywalizacja toczyć się będzie na dwukrotnie pokonywanych odcinkach Konieczkowa, Wysoka i Glinik, zlokalizowanych na terenie powiatu strzyżowskiego.

– W sobotę rajd będzie można śledzić w powiecie rzeszowskim na kultowej, ponad 23-kilometrowej, Lubenii i na odcinku Sołonka. Imprezę zwieńczy dodatkowo punktowany OS Nowy Świat, tzw. Power Stage, biegnący tradycyjnie już ulicami Rzeszowa, wokół Galerii Nowy Świat – mówi Damian Dobrowolski, dyrektor Rajdu Rzeszowskiego.

Zanim rajdowcy ruszą walczyć o punkty LOTOS Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski, pojawią się na odcinku testowym, który odbędzie się w Niechobrzu, w piątkowe przedpołudnie.

W stosunku do lat ubiegłych zmianie uległa lokalizacja bazy rajdu, która przenosi się z Rzeszowa do Boguchwały. Biuro rajdu mieścić się będzie w budynku Miejskiego Centrum Kultury, zaś park serwisowy ulokuje się na Rynku . Tam też, w piątek o 14:30, odbędzie się ceremonia startu.

Kto faworytem?

Trzykrotny mistrz Polski, Bryan Bouffier, po zajęciu drugiego miejsca w Rajdzie Karkonoskim i tryumfie w Rajdzie Kaszub, wyrasta na jednego z głównych faworytów do zwycięstwa w Rzeszowie. Szyki może mu pokrzyżować pochodzący z Rzeszowa Grzyb, który świetny sezon notuje także u naszych południowych sąsiadów, liderując klasyfikacji Mistrzostw Słowacji w rajdach.

Walki o zwycięstwo nie odpuści także niezwykle szybki w tym roku Łukasz Habaj, który od organizatorów otrzymał numer trzy. Z „czwórką” wystartuje Tomasz Kuchar, z „piątką” Maciej Oleksowicz, a numer sześć na swoje auto naklei Tomasz Kasperczyk. W klasie 2, z Fiestami R5, rywalizować będzie Węgier János Puskádi, w Fabii S2000.

W klasie Open N, poza Bouffier’em, zgłosili się także Marcin Gagacki, Dariusz Topolewski, Damian Łata (Lancery Evo IX), Mariusz Stec (Fiesta Proto), Wiesław Ingram, Artur Banasiewicz i Mariusz Zapała (Imprezy). Powalczy z nimi kolejny zawodnik z zagranicy (jedyny zgłoszony w klasie 2N), Tajwańczyk Dai-Wei Yein (Impreza), dla którego będzie to już trzecia wizyta na Rajdzie Rzeszowskim.

Kto obroni honor Podkarpacia?

Ciekawie zapowiada się walka w „ośce”. W klasie 3 (6 załóg) zgłosili się m.in. Jan Chmielewski (DS3 R3T), Łukasz Byśkiniewicz (Clio R3T) i Maciej Jodłowski (Civic Type-R). Honoru Podkarpacia bronić będą Grzegorz Musz (Clio R3T) i Krystian Czenczek (Civic Type-R).

W klasie 4 (12 zgłoszeń) faworytami wydają się Dariusz Poloński i Łukasz Pieniążek (obaj Peugeot 208). Uwagę należy zwrócić także na Grzegorza Dula, który z Lancera przesiada się do Peugeota 208. Takim samym samochodem wystartuje francuz, Christopher Note, którego pilotować będzie Grzegorz Dachowski. Po ponad roku nieobecności na trasach RSMP do rywalizacji wraca Hubert Ptaszek (Fiesta).

Jedenastu zawodników zgłosiło się w klasie 4N, dziesięciu w 4F, siedmiu w HR4, sześciu w HR3 oraz po dwóch w OPEN 2WD i HR+30. W Rzeszowie zobaczymy m.in. niestartującego od Rajdu Cieszyńskiej Barbórki, ubiegłorocznego zdobywcę Rajdowego Pucharu Polski, Huberta Palidera (Clio).

Pełną listę zgłoszeń do 24. Rajdu Rzeszowskiego możecie zobaczyć TUTAJ.

W pierwszy dzień rajdu (czwartek, 6 sierpnia) zapoznają się z trasą rajdu. Prawdziwe ściganie będzie w piątek i sobotę (7-8 sierpnia).

TRASA RAJDU

Odcinek Testowy – Piątek (7 sierpnia)

– OT Niechobrz (3,15 km) – 08:00-12:00

ETAP 1 – Piątek (7 sierpnia_

– OS 1/4 Konieczkowa (10,15 km) – 15:15 / 17:35

– OS 2/5 Wysoka (10 km) – 16:15 / 18:35

– OS 3/6 Glinik (5,45 km) – 16:45 / 19:05

ETAP 2 – Sobota (8 sierpnia)

– OS 7/9 Lubenia (23,10 km) – 09:30 / 12:20

– OS 8/10 Sołonka (12,40 km) – 10:10 / 13:00

– OS 11 Nowy Świat (Rzeszów) /Power Stage/ (4 km) – 15:05

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama

NAPISZ KOMENTARZ: