Resovia zremisowała ze Stalą w 77. piłkarskich derbach Rzeszowa 1-1. Drużynie z Hetmańskiej udało się doprowadzić do wyrównania pod koniec meczu.

Pierwsza połowa meczu rozpoczęła się dość spokojnie i pod bramkami obu drużyn działo się niewiele. Wraz z upływem czasu swoją przewagę zaznaczała Resovia. Najpierw z rzutu wolnego piłka trafiła w słupek bramki Stali, a już w 37. minucie w siatce umieścił ją z bliskiej odległości Szymon Kaliniec i do przerwy Resovia prowadziła 1-0.

W drugiej połowie piłkarze Stali niesieni dopingiem swoich kibiców ruszyli do odrabiania strat. Także fani Resovii głośno wspierali swoją drużynę. Rozwiesili wielką sektorową flagę z herbem klubu.

Wraz z upływem kolejnych minut wynik nie zmieniał się, a w 81. minucie drugą żółtą i w konsekwencji czerwoną kartką został ukarany Piotr Murawski, który wszedł na boisko w 66. minucie. Stal musiała kończyć mecz w dziesiątkę. Minutę wcześniej błąd popełnił jednak arbiter spotkania, który nie zauważył ewidentnego dotknięcia piłki ręką u zawodnika Resovii.

Stal nie zamierzała się jednak poddawać i z ambicją dążyła do wyrównania. Udało się to na minutę przed końcem regulaminowego czasu spotkania. Po zamieszaniu w polu karnym do piłki dopadł Łukasz Szczoczarz i umieścił ją w siatce. Do końca spotkania wynik się nie zmienił i Stal zremisowała z Resovią 1-1. Był to 16. remis w historii oficjalnych pojedynków tych klubów.

Po zakończeniu spotkania obie drużyny podbiegły do sektorów zajmowanych przez swoich kibiców umieszczonych na dwóch przeciwległych stronach stadionu i podziękowały za głośny doping. Na Stadionie Miejskim w Rzeszowie zasiadło 2400 kibiców, wśród których było ok. 1200 sympatyków Stali Rzeszów.

W III-ligowej tabeli po dzisiejszym spotkaniu na prowadzenie wyszła Stal Rzeszów (13 pkt), a tuż za nią plasuje się Resovia Rzeszów (12 pkt). Nie wszystkie drużyny rozegrały jednak wszystkie mecze szóstej kolejki.

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - Google NewsObserwuj nas na Google News!

Resovia Rzeszów – Stal Rzeszów 1:1 (1:0)

1:0 – 37’ Szymon Kaliniec (Resovia)

1:1 – 89’ Łukasz Szczoczarz (Stal)

RESOVIA RZESZÓW: Marcin Pietryka – Adam Sadecki, Łukasz Sękowski, Bartłomiej Makowski (56. Oleg Tabaka), Piotr Szkolnik, Radosław Adamski, Konrad Domoń, Szymon Kaliniec, Daniel Wilk, Piotr Kawczyk (46. Sebastian Dziedzic), Kacper Rop.

STAL RZESZÓW: Miłosz Lewandowski – Konrad Hus (46. Arkadiusz Drożdżal), Dominik Bednarczyk, Peter Suswam, Kamil Jakubowski, Damian Jędryas, Michał Lisańczuk, Piotr Prędota, Sebastian Brocki, Michał Szymański (59. Konrad Karwacki), Kacper Drelich.

BARTOSZ LEJA

redakacja@rzeszow-news.pl

Reklama