W 78. derbach Rzeszowa Stal Rzeszów pokonała Resovię 2:1. Sobotni mecz obejrzało 2,1 tys. widzów.

[Not a valid template]

 

Bramki dla Stali zdobyli Łukasz Szczoczarz (28 mint.) i Piotr Prędota (86 min.). Dla Resovii w 90 min. strzelił Piotr Szkolnik.

– Gratuluje zwycięstwa Stali. To zasłużone zwycięstwo. Nie zagraliśmy dzisiaj dobrego pojedynku, szczególnie w pierwszej połowie, druga wyglądała troszkę lepiej. Preferujemy piłkę kombinacyjną, zagrania po ziemi. Niestety, na tym boisku nie dało rady dzisiaj wykonać takiego podania. Piłka dramatycznie skakała. Boisko bardzo nam przeszkadzało. Nie są to tłumaczenia, bo w pierwszej połowie byliśmy słabsi w każdym elemencie – przede wszystkim w agresji i walce. W drugiej połowie nie było rewelacji, ale wyglądało to troszkę lepiej  – mówił po meczu Maciej Huzarski, trener Resovii.

Powiedział, że jego piłkarzom utrudniała gra na czas Stali Rzeszów. Huzarski stwierdził, że w drugiej połowie „ukradziono” im 12 minut. – To przeszkadzało w płynności gry. O tę jedną bramkę Stal była dzisiaj lepsza. Mamy teraz wiele problemów – kontuzje, kartki. Dosyć ciężki będzie nam się podźwignąć po tej przerwie. Trzeba podnieść głowy i wziąć się do roboty, by z trudnym przeciwnikiem – Radzyniem – było zdecydowanie lepiej – powiedział trener „pasiaków”.

– Zagraliśmy poprawne spotkanie pod względem charakteru. W pierwszej połowie dominowaliśmy agresywnością. W drugiej daliśmy się trochę zepchnąć do defensywy. Resovia zagrała też trochę agresywniej. Wygraliśmy zasłużenie. Dziękuję moim zawodnikom, bo byliśmy naprawdę w ciężkiej sytuacji po ostatnim meczu. Dopadł nas kryzys, ciężko było się odbudować. Każdy dzisiaj wzniósł się na wyżyny swoich umiejętności – powiedział Marcin Wołowiec, trener Stali.

Sędzia pokazał siedem żółtych kartek. Otrzymali je: Piotr Prędota, Jakub Tabor, Maciej Maślany (Stal) oraz Piotr Szkolnik, Daniel Wilk, Konrad Domoń, Adam Sadecki (Resovia).

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - Google NewsObserwuj nas na Google News!

Stal Rzeszów w tabeli trzeciej ligi awansowała na drugie miejsce i wyprzedziła Resovię. Obie drużyny mają po 46 punktów. Derby obejrzało 2,1 tys. widzów. Resovię wspierało ok. 750 fanów, których przemarsz na stadion był eksportowany przez policję.

Bramki z meczu

Łukasz Szczoczarz – 1:0

Piotr Prędota – 2:0

Piotr Szkolnik – 2:1

redakcja@rzeszow-news.pl

 

Reklama