8-letnia dziewczynka w rzeszowskim szpitalu. Pogryzł ją rottweiler

Dramat w Jaśle. 8-letnia dziewczynka, która bawiła się z psem rasy rottweiler, została przez niego pogryziona. Na szczęście życiu dziecka nie zagraża niebezpieczeństwo. 8-latka trafiła do szpitala w Rzeszowie.

 

Do zdarzenia doszło w minioną niedzielę na jednej z prywatnych posesji w Jaśle przy ul. Kwiatowej. Około godz. 22:00 dyżurny jasielskiej policji został poinformowany przez pogotowie ratunkowe, że 8-letnia dziewczynka została pogryziona przez psa.

Policjanci ustalili, że na prywatnej posesji odbywało się spotkanie rodzinne – poprawiny związane z przyjęciem weselnym. W spotkaniu uczestniczyła 30-letnia mieszkanka Jasła wraz z 8-letnią córką.

Ze wstępnych ustaleń policji wynika, że uczestnicy imprezy byli przed domem, kiedy doszło do nieszczęśliwego wypadku.

– Bawiąca się na posesji dziewczynka podbiegła do rottweilera, próbując się z nim bawić. Nagle pies należący do właściciela posesji, zaatakował ją, powodując obrażenia twarzy – relacjonuje Piotr Wojtunik, rzecznik jasielskiej policji.

Dziewczynka została przetransportowana karetką pogotowia do jasielskiego szpitala a potem do szpitala w Rzeszowie. Z uwagi na doznane urazy, 8-latka obecnie przebywa w Uniwersyteckim Szpitalu Dziecięcym w Krakowie.

– Jej życiu nie zagraża niebezpieczeństwo – twierdzi Wojtunik.

Z zebranych przez policjantów dotychczas informacji wynika, że dziewczynka znała psa i bawiła się z nim już wcześniej. Funkcjonariusze ustalili także, że rottweiler był szczepiony przeciw wściekliźnie.

Policjanci wszczęli dochodzenie pod kątem narażenia dziewczynki na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia albo ciężkiego uszczerbku na zdrowiu. Trwa dokładanie wyjaśnianie okoliczności zdarzenia.

Zdjęcia pogryzionej 8-latki na Facebooku zamieścił ojciec dziewczynki – Piotr Krupa. „Tak wygląda moja córeczka pogryziona przez rottweilera w Jaśle. Na ul. Kwiatowej w czasie trwania poprawin. Lokalne media nie informują o tej tragedii” – napisał pan Piotr. 

(ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

NAPISZ KOMENTARZ:
Reklama