Stal Rzeszów pokonała Resovię 3:0 w 80. piłkarskich derbach Rzeszowa. Bramki dla gości strzelili Łukasz Szczoczarz, Piotr Prędota i Patryk Zieliński.

[Not a valid template]

 

Mecz odbył się dzisiaj na stadionie Resovii. Na stadion nie weszli kibice Stali, ponieważ policja i ratusz nie zgodzili się na organizację derbów jako imprezy masowej. Na obiekcie przy ul. Wyspiańskiego mogło zasiąść maksymalnie 999 osób.

Kibice Stali dopingowali swoją drużynę zza ogrodzenia stadionu. Wcześniej spotkali się pod Stadionem Miejskim przy ul. Hetmańskiej, skąd pod stadion Resovii ruszyli ulicami miasta w policyjnej eskorcie. Policja szacuje, że w przemarszu wzięło udział ok. 350 fanów biało-niebieskich.

– Przemarsz przebiegał spokojnie, nic poważnego się nie wydarzyło, oprócz kilku wykroczeń, które zakończyły się mandatami. W trakcie trwania drugiej połowy kibice Stali rozeszli się do domów – mówi Adam Szeląg, rzecznik rzeszowskiej policji.

80. derby piłkarskie wygrała Stal 3:0. Bramki strzelili Łukasz Szczoczarz (15 min.), Piotr Prędota (53 min.) i w końcówce spotkania Patryk Zieliński (90 min.), który na boisku pojawił się w 77. minucie. Resovii nie udał się rewanż po jesiennej porażce 1:2 na Stadionie Miejskim.

Zwycięstwo Stali sprawiło, że stan derbowej rywalizacji wyrównał się. Stal i Resovia na koncie mają po 32 zwycięstwa. Remis zanotowano w 16 meczach.

W trzecioligowej tabeli lubelsko-podkarpackiej Stal Rzeszów zajmuje drugie miejsce. Po zwycięstwie w derbach wyprzedza trzecią Resovię o trzy punkty. Stal ma 44 punkty. W tabeli prowadzi Motor Lublin – 47 punkty.

(kaw, ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

NAPISZ KOMENTARZ:
Reklama