Zdjęcie: Namysław Tomaka / Rzeszów News
Reklama

Środowe piłkarskie derby Rzeszowa odbędą się bez kibiców Stali. Sektor gości będzie zamknięty. 

84. derby Rzeszowa pierwotnie miały się odbyć 17 marca. Zostały jednak przełożone na 16 maja z powodu fatalnych warunków atmosferycznych, które uniemożliwiły rozegranie meczu. Derby Rzeszowa odbędą się w środę na stadionie Resovii przy ul. Wyspiańskiego. 

Na stadion będzie mogło wejść prawie 1000 kibiców. Resovia przewidziała dla kibiców Stali maksymalnie 114 miejsc w sektorze gości. We wtorek Sławomir Ferenc, rzecznik Podkarpackiego Związku Piłki Nożnej, poinformował, że derby odbędą się bez kibiców Stali. 

„Stal Rzeszów nie spełniła wymogu przesłania autoryzowanej listy kibiców” – napisał na Twitterze Sławomir Ferenc. 

Reklama

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - Google NewsObserwuj nas na Google News!

Listę z nazwiskami kibiców Stali klub powinien był przesłać do Resovii, która jest organizatorem środowego meczu. – Przesłanie autoryzowanej listy kibiców to wymóg regulaminu trzeciej ligi. W związku z tym, że Stal tej listy nie przesłała, sektor gości będzie zamknięty – mówi nam Sławomir Ferenc.

Kibice Stali mecz będą mogli obejrzeć tylko indywidualnie, zasiadając pomiędzy fanami Resovii, co w praktyce jest raczej niemożliwe. 84. derby Rzeszowa rozpoczną się o godz. 17:00. Bezpieczeństwa na stadionie będą pilnowali ochroniarze, przed stadionem pojawią się policjanci. 

(ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama