Zdjęcie: KMP Rzeszów

Sprawcy podszyli się za prokuratora i wnuczka i oszukali 86-latka z Rzeszowa. Senior stracił pieniądze. Policja ostrzega przed oszustami. 

– W poniedziałek ok. godz. 11:00 do pokrzywdzonego zadzwonił mężczyzna, który poinformował go, że jego wnuczek miał wypadek. Następnie potwierdził to inny rozmówca, ten podał się już za wnuczka – relacjonuje nadkom. Adam Szeląg, rzecznik KMP w Rzeszowie.

Fałszywy wnuczek twierdził, że śmiertelnie potrącił kobietę, i że aby uniknąć więzienia, pilnie potrzebuje pieniędzy. – Senior chciał pomóc i zobowiązał się przekazać wnuczkowi pieniądze. Z rozmówcami ustalił, że we wskazanym miejscu gotówkę odbierze kobieta. Pokrzywdzony przekazał nieznanej kobiecie całą kwotę – przekazuje rzecznik policji. 

86-latek zrozumiał, że został oszukany, dopiero po kontakcie ze swoją córką i prawdziwym wnuczkiem. – O oszustwie policjanci zostali zawiadomieni przez córkę pokrzywdzonego, w poniedziałek – dodaje Szeląg. 

Warto zachować o ostrożność

Policjanci apelują, aby zachować ostrożność w kontaktach z osobami, które przedstawiają się jako członkowie rodziny i żądają pieniędzy.

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - InstagramObserwuj nas na Instagramie!

– Przede wszystkim nie należy wierzyć w takie historie. Oszustów łatwo jest zdemaskować. Wystarczy rozłączyć się i przed przekazaniem pieniędzy zadzwonić do członków rodziny lub numer alarmowy 112 – tłumaczy nadkom. Adam Szeląg. 

Funkcjonariusze przypominają też, że policja nigdy nie informuje o prowadzonych działaniach telefonicznie, nigdy nie prosi o przekazanie pieniędzy nieznanej osobie i nigdy nie pośredniczy w przekazaniu jakiejkolwiek gotówki. 

– Nie podejmujmy pochopnych decyzji, nie ulegajmy presji, nie informujmy nikogo o ilości pieniędzy, jaką dysponujemy. Pamiętajmy również, że oszuści cały czas modyfikują metody, którymi się posługują i każdy przypadek może się nieco różnić – przestrzegają policjanci.  

(cm)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama