864 kierowców straciło prawa jazdy za zbyt szybką jazdę. Do 28 października podkarpaccy policjanci zatrzymali 864 prawa jazdy kierowcom, którzy o ponad 50 km/h przekroczyli dozwoloną prędkość w terenie zabudowanym.

Komenda Wojewódzka Policji w Rzeszowie przypomina, że to policjant w czasie kontroli drogowej, po stwierdzeniu np. przekroczenia prędkości, zatrzymuje kierowcy prawo jazdy i przesyła je do właściwego starosty, który wydaje decyzję administracyjną i formalnie zatrzymuje dokument.

Za pierwszym razem zatrzymanie prawa jazdy następuje na 3 miesiące. Jeśli mimo to kierowca dalej będzie prowadzić auto bez uprawnień i zostanie zatrzymany, ten okres przedłuży się do 6 miesięcy. Natomiast kolejna „wpadka” bez prawa jazdy zakończy się cofnięciem uprawnień i koniecznością ponownego zdawania egzaminu.

Od 18 maja br. na drogach województwa podkarpackiego, za przekroczenie dozwolonej prędkości w terenie zabudowanym o ponad 50 km/h, policjanci zatrzymali 864 praw jazdy.

Prawo jazdy zatrzymali m.in. policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Rzeszowie kierowcy fiata doblo, który ul. Krakowskiej jechał z prędkością 102 km/h. Z kolei na ul. Warszawskiej w Rzeszowie policjanci zatrzymali kierującego mercedesem. Jechał on z prędkością 111 km/h.

– W obu przypadkach za przekroczenie dozwolonej prędkości w terenie zabudowanym o ponad 50 km/h policjanci zatrzymali kierowcom prawa jazdy. Ukarali ich także mandatami w wysokości 400 złotych i 10 punktami karnymi – informuje KWP Rzeszów.

Oba przekroczenia prędkości zostały zarejestrowane przez policyjny wideorejestrator. Możecie je zobaczyć TUTAJ.

(ak)

NAPISZ KOMENTARZ:
Reklama