Zdjęcie: materiały Teatru im. Wandy Siemaszkowej w Rzeszowie

9. Najazd Awangardy na Rzeszów, czyli coroczne spotkanie poetów z Podkarpacia z publicznością, odbędzie się w najbliższy piątek (8 października). Wiersze wybrzmią w interpretacji aktorów „Siemaszki” Justyny Król i Józefa Hamkało.

Spotkanie podkarpackich poetów organizowane jest w ramach ogólnopolskiego projektu Przestrzenie Sztuki, który firmuje Ministerstwo Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu. 

Najazd Awangardy na Rzeszów to coroczna impreza organizowana przez Teatr im. Wandy Siemaszkowej, Klub Stowarzyszenia Pisarzy Polskich oraz Sekcję Twórczości Literackiej Uniwersytetu Rzeszowskiego. Najazd ma popularyzować twórczość poetów z Podkarpacia.

Pomysłodawcą Najazdu Awangardy na Rzeszów jest poeta i literaturoznawca dr Stanisław Dłuski. – Z imprezy jednorazowej zrobił się festiwal, który chyba na trwałe wpisał się w krajobraz kulturalny Podkarpacia – mówi dr Dłuski. 

– Tworzymy wspólnotę poetów i odbiorców. Niech pandemia nie zabierze nam radości i sensu bycia razem, w tej wspólnocie autorów i słuchaczy – dodaje. 

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - Google NewsObserwuj nas na Google News!

W tym roku gościem honorowym Najazdu Awangardy na Rzeszów będzie Krzysztof Karasek – jeden z najwybitniejszych poetów pokolenia Nowej Fali. Wiersze wybrzmią w interpretacji aktorów „Siemaszki”: Justyny Król i Józefa Hamkało. 

9. Najazd Awangardy na Rzeszów odbędzie się w piątek (8 października). Start o godz. 19:03.  

Zdjęcie: materiały organizatorów

(ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama