9 nowych pojazdów o łącznej wartości ponad 1,1 mln zł trafi w tym tygodniu do komend, komisariatów i posterunków policji na Podkarpaciu.

 

Jak poinformowała w środę Komenda Wojewódzka Policji w Rzeszowie, 6 radiowozów kupiono z połączonych pieniędzy samorządów i Programu Modernizacji Policji na lata 2017-2020, a 3 pozostałe w całości sfinansowały samorządy miast i gmin.

Wśród najnowszych samochodów, jakie otrzymali podkarpaccy policjanci jest 8 pojazdów typu SUV. To oznakowane radiowozy Hyundai Tucson z napędem 4×4, wyposażone w benzynowe silniki 1.6 T-GDI o mocy 177 km. Jeden samochód kosztował ponad 116 tys. zł.

Podkarpacka policja otrzymała także jeden pojazd patrolowy typu Volkswagen Transporter T6 – z silnikiem diesla o pojemności 2.0, mocą 150 km i automatyczną skrzynią biegów. Koszt tego pojazdu to ponad 203 tys. zł.

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - Google NewsObserwuj nas na Google News!

Radiowozy trafią do komend powiatowych w Dębicy, Stalowej Woli, Jarosławiu i komendy miejskiej w Przemyślu. Trzy pozostałe hyundaie trafią do KMP w Rzeszowie, KPP w Sanoku oraz w Jaśle. VW będzie na wyposażeniu komendy miejskiej w Tarnobrzegu.

(ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama