Zdjęcie: Tomasz Modras / Rzeszów News
Reklama

Na 9 lat więzienia Sąd Okręgowy w Rzeszowie skazał 23-letniego Michała M., który w grudniu 2015 roku usiłował zabić pracownicę rzeszowskiego klubu „Korona”.

Wyrok w tej sprawie zapadł w piątek. Do zdarzenia doszło 2 grudnia 2015 r. w klubie „Korona” przy ul. Asnyka w Rzeszowie. Michał M. był jego stałym bywalcem, do „Korony” przychodził grać na automatach. Na kilka dni przed zdarzeniem, za które został skazany, 23-latek zaczął się awanturować z obsługą lokalu, że automat zabrał mu 50 zł.

W kolejnych dniach mężczyzna przychodził do „Korony” grożąc pracownikom, że jeżeli klub nie odda mu pieniędzy, to zrobi w nim „porządek”. Obsługa lokalu sprawdziła automat. Okazało się, że nie ma w nim rzekomo zabranych 50 zł.

2 grudnia Michał M. znów przyszedł do „Korony”. – Zaatakował pracownicę klubu. Pięciokrotnie uderzył ją w głowę drewnianą pałką, a potem kobietę zaczął dusić – wspomina Renata Krut-Wojnarowska, szefowa Prokuratury Rejonowej dla miasta Rzeszów.

– Pracownica lokalu przeżyła tylko dlatego, że w tym czasie ktoś wszedł do klubu – dodaje.

Michał M. został zatrzymany przez policjantów, a prokuratura postawiła mu zarzut usiłowania zabójstwa pracownicy „Korony”.

W piątek Sąd Okręgowy w Rzeszowie skazał 23-latka na 9 lat więzienia. Michał M. został również uznany winnym kierowania gróźb karalnych, naruszenia nietykalności cielesnej i usiłowania oszustwa. Wyrok nie jest prawomocny.

Mężczyzna cały czas przebywa w tymczasowym areszcie.

(ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama

NAPISZ KOMENTARZ: