98 metrów kremówki papieskiej. Pięknie pachniała i wyśmienicie smakowała [ZDJĘCIA]

– Piękny widok – mówił Tadeusz Ferenc, prezydent Rzeszowa, gdy zobaczył tłumy ludzi czekających na papieską kremówkę. Zgodnie z tradycją już dwunasty raz na ul. 3 Maja pojawiły się stoły z kremówką. Miała aż 98 metrów. 

 

Kremówkę wykonali rzeszowscy rzemieślnicy i cukiernicy z cukierni Orłowski i Rak. Tak rzeszowianie oraz wszyscy goście, którzy przyjeżdżają do naszego miasta, świętują kolejną rocznicę urodzin św. Jana Pawła II oraz już 27. rocznicę wizyty ojca świętego w stolicy Podkarpacia.

– Piękny widok. Dziękuję, że przyszliście dziś na to święto – mówił w niedzielę Tadeusz Ferenc, prezydent Rzeszowa. – Miasto się rozwija, dzięki temu, że jest kościół, który dba o to, aby Rzeszów się rozrastał. Dziękuję rzemieślnikom, którzy przyczynili się do powstania kremówki. Dziękuję księdzu prałatowi Władysławowi Jagusztynowi za ten pomysł – dodawał.

W tym roku papieska kremówką miała 98 m, bo dokładnie tyle lat 18 maja skończyłby papież-Polak święty Jan Paweł II. Oficjalną degustacje rozpoczął mistrz cukiernictwa Kazimierz Rak. – Proszę się częstować kremówką. Zapraszam do stołu. Smacznego! – mówił Kazimierz Rak.

Na papieską kremówkę, jak co roku, czekały tłumy łasuchów. W tym roku 98-metrowy przysmak papieski podzielono na około 12 tys. porcji. Do przygotowania kremówki zostało zużytych około 300 kg mąki, 500 kg margaryny i masła, 200 litrów śmietany, ok. 3 tysiące jajek, prawie 400 l mleka, 150 kg budyniu, 25 kg cukru pudru.

Efekt był imponujący – kremówka wyglądała i pachniała przepięknie a do tego wyśmienicie smakowała. Szkoda tylko, że przy tak miłym święcie niektórzy nie potrafili się zachować i zamiast cieszyć się piękna pogodą i spokojnie czekając w kolejkach – przepychali się.

Papieska kremówka była częścią pikniku rodzinnego „Bądźmy Razem” organizowanego przez rzeszowski Caritas. Przez ulicę 3 Maja przeszła Orkiestra Szałamaistek i Zespół Mażoretek. Piknik zakończył Apel Jasnogórski.

(jg)

redakcja@rzeszow-news.pl

NAPISZ KOMENTARZ:
Reklama