Pościg za sprawcami uprowadzenia dziecka był głównym motywem ćwiczeń policyjnych antyterrorystów z Rzeszowa, które w piątek przed południem odbyły się w podrzeszowskim Zaczerniu.
Ćwiczenia przeprowadzono na terenie siedziby Samodzielnego Pododdziału Antyterrorystycznego Policji w Rzeszowie. Wykorzystano do nich policyjny śmigłowiec, który od kilku dni był obecny w Rzeszowie, a swoje umiejętności doskonalili policyjni antyterroryści z Krakowa. Wzięli w nich udział także ich rzeszowscy koledzy.
– Pokaz policyjnych antyterrorystów zakończył kilkudniowe szkolenie, którego głównym celem było doskonalenie umiejętności taktycznych i wysokościowych oraz sprawdzenie się we współdziałaniu z innymi służbami – podkreśla Marta Tabasz-Rygiel, rzecznik podkarpackiej policji.
Ćwiczenia trwały od wtorku. Oprócz policyjnych antyterrorystów, brali w nich udział także funkcjonariusze Bieszczadzkiego Oddziału Straży Granicznej, strażacy ze Specjalistycznej Grupy Ratownictwa Wysokościowego Rzeszów i żołnierze z 21. Brygady Strzelców Podhalańskich.
W piątek, na zakończenie ćwiczeń , policjanci zaprezentowali swoje umiejętności. Scenariusz pokazu przewidywał pościg za sprawcami uprowadzenia dziecka. Do ustawienia posterunku blokadowego wykorzystano policyjny śmigłowiec, a następnie antyterroryści zaprezentowali sprawne zatrzymanie przestępców i bezpieczne przerzucenie swoich sił w inne miejsce.
– Funkcjonariusze SPAP muszą być gotowi, by działać w każdych warunkach i w każdym czasie. Ciągłe doskonalenie swoich umiejętności jest niezbędne, by tą sprawność utrzymać na najwyższym poziomie – dodaje Marta Tabasz-Rygiel.
(ram)
redakcja@rzeszow-news.pl
Czytasz Rzeszów News? Twoje wsparcie pozwoli nam działać sprawniej.
![Ponad kilogram narkotyków w garażu 20-latka. Grozi mu do dziesięciu lat więzienia [ZDJĘCIA, FILM] zatrzymania dilera narkotyków](https://rzeszow-news.pl/wp-content/uploads/2025/12/mieszkanie-strzyzowa-ponad-kilogram-narkotykow-09-218x150.png)


![Sprzedawali butle do klimatyzacji. W środku był… cement. Zuchwałe oszustwo ujawnione [ZDJĘCIA]](https://rzeszow-news.pl/wp-content/uploads/2025/12/klimatyzacja-oszusci4-218x150.jpg)





![Ogniste Mikołajki. Mieszkańcy rzucili się do walki z ogniem [ZDJĘCIA]](https://rzeszow-news.pl/wp-content/uploads/2025/12/hermanowa-pozar-mikolajki-07-e1765116382384-218x150.jpg)




![W Rzeszowie otwarto wicekonsulat Ukrainy. To pierwsza taka placówka na Podkarpaciu [ZDJĘCIA]](https://rzeszow-news.pl/wp-content/uploads/2025/12/konsulat-ukraina-rzeszow-3-218x150.jpg)

![Nowy most na Sanie już przejezdny. Kluczowa inwestycja dla Podkarpacia otwarta [ZDJĘCIA]](https://rzeszow-news.pl/wp-content/uploads/2025/12/Most-Jaroslaw-2025-7-218x150.jpg)

![Rzeszowski talent błysnął na Rajdzie Barbórka. Adrian Rzeźnik piąty w kultowych zmaganiach [ZDJĘCIA]](https://rzeszow-news.pl/wp-content/uploads/2025/12/rajd-barborka-adrian-rzeznik-materialy-prasowe5-218x150.jpg)

![Dostawczak w Jeziorze Solińskim. Internauci snują teorie – nikt nie trafił [ZDJĘCIA]](https://rzeszow-news.pl/wp-content/uploads/2025/11/polanczyk-dostawczy-w-wodzie-06-218x150.png)
















![Kończy się sezon turystyczny w Zamku w Łańcucie. Czeka tam wyjątkowa atrakcja [ZDJĘCIE]](https://rzeszow-news.pl/wp-content/uploads/2025/11/muzeum-zamek-lancut-storczyk-218x150.jpg)

![Wielka kolejowa inwestycja w regionie. Będzie szybszy dojazd z Rzeszowa w Bieszczady [WIZUALIZACJE]](https://rzeszow-news.pl/wp-content/uploads/2025/12/WizualizacjatuneluwKrosnie-218x150.jpg)
![Ponad kilogram narkotyków w garażu 20-latka. Grozi mu do dziesięciu lat więzienia [ZDJĘCIA, FILM] zatrzymania dilera narkotyków](https://rzeszow-news.pl/wp-content/uploads/2025/12/mieszkanie-strzyzowa-ponad-kilogram-narkotykow-09-100x70.png)


![Nowy most na Sanie już przejezdny. Kluczowa inwestycja dla Podkarpacia otwarta [ZDJĘCIA]](https://rzeszow-news.pl/wp-content/uploads/2025/12/Most-Jaroslaw-2025-7-324x235.jpg)