– Gdybym nie miał takiej drużyny, takich nagród by nie było – mówi Tadeusz Ferenc, prezydent Rzeszowa. Ratusz otrzymał certyfikat potwierdzający zachowanie uprawnień do posługiwania się prestiżowym godłem „Teraz Polska”.
Podczas spotkania klubu „Teraz Polska”, które odbyło się 10 października w Warszawie, blisko 80 obecnych laureatów konkursu otrzymało certyfikaty potwierdzające zachowanie uprawnień do posługiwania się godłem „Teraz Polska”. Wśród nich znalazł się również Rzeszów, który to prestiżowe godło otrzymał w 2010 roku.
– Gdybym nie miał takiej drużyny, takich nagród by nie było – chwalił w poniedziałek w ratuszu swoich pracowników Tadeusz Ferenc, prezydent Rzeszowa. – Mamy dobrych urzędników. Zawsze wiedzą, jak przygotować przetargi, co zrobić, aby je szybko i dobrze rozstrzygnąć. Wiedzą, gdzie szukać pieniędzy – dodawał.
Godło „Teraz Polska” w kategorii gmin jest przyznawane od 2006 roku. Aby je zdobyć, gminy muszą się wyróżniać pod względem gospodarności oraz atrakcyjności dla mieszkańców i przedsiębiorców na tle całej Polski. Nagroda jest także gwarantem solidności i wzorowej pracy urzędu.
Laureat konkursu „Teraz Polska” może posługiwać się godłem przez rok. Po roku eksperci po raz kolejny przyglądają się laureatom, weryfikując poziom jakości. Prawo do dalszego posługiwania się godłem przyznane zostaje tylko najlepszym.
(jg)
redakcja@rzeszow-news.pl
Czytasz Rzeszów News? Twoje wsparcie pozwoli nam działać sprawniej.





![Nocna łuna nad Iwlą. Samochód osobowy zamienił się w kulę ognia [ZDJĘCIA] pożar samochodu](https://rzeszow-news.pl/wp-content/uploads/2025/12/chyrowa-pozar-samochodu-08-218x150.jpg)


![Pożar hali w zakładzie produkcyjnym na Podkarpaciu [ZDJĘCIA]](https://rzeszow-news.pl/wp-content/uploads/2025/12/pozar-czudec1-218x150.jpg)


![Prezydent Nawrocki: dzięki takim miejscom, jak hub logistyczny na Podkarpaciu, możliwa jest obrona Ukrainy [FILM & ZDJĘCIA]](https://rzeszow-news.pl/wp-content/uploads/2025/12/001_Prezydent_Karol_Nawrocki_wizyta_port_Rzeszow_Jasionka_i_POLLOGHUB_20251202_MWB20055-218x150.webp)



![Wisłokostrada w Rzeszowie na finiszu. W styczniu trasa ma być gotowa [WIDEO]](https://rzeszow-news.pl/wp-content/uploads/2025/12/wislokostrada2-218x150.jpg)
![Nowy dziecięcy OIOM w Rzeszowie otwarty. To jedyne takie miejsce na Podkarpaciu [ZDJĘCIA]](https://rzeszow-news.pl/wp-content/uploads/2025/12/otwarcie-oiom-rzeszow-218x150.jpg)
![Budowa nowej drogi ekspresowej na Podkarpaciu coraz bliżej. Trasa ułatwi dojazd do S19 [MAPA]](https://rzeszow-news.pl/wp-content/uploads/2025/10/droga-ekspresowa-pogladowe-218x150.jpg)

![Dostawczak w Jeziorze Solińskim. Internauci snują teorie – nikt nie trafił [ZDJĘCIA]](https://rzeszow-news.pl/wp-content/uploads/2025/11/polanczyk-dostawczy-w-wodzie-06-218x150.png)





![Stare rury na Podwisłoczu muszą zniknąć. Rzeszów modernizuje sieć ciepłowniczą [ZDJĘCIA]](https://rzeszow-news.pl/wp-content/uploads/2025/10/Projekt-bez-nazwy-3-2-218x150.jpg)










![Kończy się sezon turystyczny w Zamku w Łańcucie. Czeka tam wyjątkowa atrakcja [ZDJĘCIE]](https://rzeszow-news.pl/wp-content/uploads/2025/11/muzeum-zamek-lancut-storczyk-218x150.jpg)


![Magia świąt opanowała Rzeszów. Tłumy na otwarciu świątecznego Miasteczka [ZDJĘCIA] miasteczko świąteczne rzeszów 2025](https://rzeszow-news.pl/wp-content/uploads/2025/12/miasteczko-swiateczne-07-218x150.jpg)






![Wisłokostrada w Rzeszowie na finiszu. W styczniu trasa ma być gotowa [WIDEO]](https://rzeszow-news.pl/wp-content/uploads/2025/12/wislokostrada2-324x235.jpg)