O odwołanie majowego koncertu w rzeszowskim klubie Life House apelują radni PiS. Twierdzą, że wystąpią na nim satanistyczne zespoły.
2 maja w Life House wystąpi legenda szwedzkiego black metalu – zespół Marduk. Oprócz niego, na scenie klubu zagrają inne black metalowe grupy: Ragnarok z Norwegii oraz Infernal War i Arkona z Polski. Koncert promuje plakat, na którym w nazwie Marduka znajduje się odwrócony krzyż.

Dla rzeszowskich radnych PiS jest to nie do pomyślenia, by w stolicy Podkarpacia wystąpiły zespoły satanistyczne.
“Nasz sprzeciw budzą również pojawiające się w Rzeszowie plakaty promujące tą imprezę, a które zawierają oczywiste symbole antychrześcijańskie i satanistyczne” – czytamy w stanowisku radnych PiS.
Do kierownictwa Life House zwrócili się o “weryfikację” koncertowych planów i odwołanie “imprezy o tak zadeklarowanej satanistycznej wymowie”.
“W ostatnim czasie nasze środowisko wielokrotnie wykazywało zrozumienie dla wysiłków Waszego klubu chcącego współtworzyć rzeszowskie życie kulturalne przez organizowanie wartościowych imprez dla młodzieży” – napisali radni PiS.
To nawiązanie do przyszłości klubu. Budynek Life House ma być wyburzony, w obronie klubu stawali m.in. artyści i politycy.
“Jednak tak jak my wykazaliśmy wrażliwość dla kulturalnej aktywności klubu Life House, tak domagamy się, aby przy planowaniu koncertów wykazali się Państwo wrażliwością i nie organizowali imprez, których satanistyczna wymowa uraża zdecydowaną większość mieszkańców Rzeszowa i Podkarpacia” – dodali politycy PiS.
Life House: Ten apel jest nieporozumieniem
Dorian Pik, menedżer Life House, w rozmowie z Rzeszów News mówi, że to nie klub jest organizatorem majowego koncertu, tylko znana w całej Europie agencja koncertowa Massive Music. Life House wynajął jej tylko miejsce na organizację koncertu.
– Agencja zapewniła nas, że żaden zespół, który wystąpi na koncercie w jego trakcie nie obraża jakichkolwiek symboli religijnych. To, że w nazwie zespołu Marduk jest odwrócony krzyż, wynika ze stylistyki, jakiej na co dzień używają zespoły black metalowe. Często ma być ona mroczna, ale z satanizmem nie ma nic wspólnego – mówi Pik.
Dla niego apel radnych PiS jest nieporozumieniem. – Ktoś, coś sobie źle skojarzył. Rozumiałbym protesty przeciwko koncertowi zespołu np. Behemoth, ale te, który u nas wystąpią, koncertują po całej Europie i nikt takich problemów nie robił, jak w Rzeszowie. Nie ma żadnych podstaw, by się burzyć – uważa Dorian Pik.
Life House koncertu nie zamierza odwoływać. – No chyba, że Rada Miasta wyda nam taki nakaz, to się do niego dostosujemy. Ale chyba rada nie ma do tego uprawnień – dodaje menedżer klubu.
“Państwo PiS w pełnej krasie”
Apel radnych PiS na Facebooku skomentował Marcin Deręgowski, rzeszowski radny Platformy Obywatelskiej: “To jest Państwo PiS w pełnej krasie: to my mówimy co masz robić, komu masz dawać pieniądze, czego masz słuchać, oglądać – jak masz żyć!” – napisał Deręgowski.
“Każdy wie, że symbolika używana przez zespoły to element artystyczny i zawsze jest w ten sposób ta ekspresja traktowana. Wolności zagwarantowane w konstytucji jasno mówią o woli wyboru. Tu ewidentnie chcą nam je zabrać. To też czas kiedy trzeba powiedzieć: Stop! Nie godzimy się na układanie nam życia przez Państwo PiS!” – dodał radny PO.
(ram)
redakcja@rzeszow-news.pl


![Groźne zderzenie motocykla z samochodem. 28-latek wylądował w szpitalu [ZDJĘCIA]](https://rzeszow-news.pl/wp-content/uploads/2026/07/wypadek-motocykl-jaroslaw2-218x150.jpg)


![Burze uderzyły w Podkarpacie. Dziesiątki interwencji strażaków, a to jeszcze nie koniec [ZDJĘCIA]](https://rzeszow-news.pl/wp-content/uploads/2026/07/burze-podkarpackie3-218x150.jpg)
![Pożar samochodu przy ul. Armii Krajowej. „Najpierw dzwońcie po służby, życie jest ważniejsze niż rzeczy” [FILM]](https://rzeszow-news.pl/wp-content/uploads/2026/07/pozar-auta-rzeszow-armii-krajowej-218x150.png)


![“Najtwardsi Strażacy” Polski wyłonieni w Rzeszowie. Dwa dni walki i ogromne emocje [ZDJĘCIA, WIDEO]](https://rzeszow-news.pl/wp-content/uploads/2026/07/najtwardszy-strazak-urzad-marszalkowski-11-218x150.jpg)








![Rewolucyjna koncepcja uratowania wieży telewizyjnej w Rzeszowie. „Żabka Tower”, kebab i dancingi dla emerytów [WIZUALIZACJE] wieża telewizyjna rzeszów](https://rzeszow-news.pl/wp-content/uploads/2026/07/wieza-widokowa-218x150.jpg)
![35. Rajd Rzeszowski 2026. Wielkie ściganie wraca na Podkarpacie. Znamy trasę i program [ZDJĘCIA]](https://rzeszow-news.pl/wp-content/uploads/2026/07/Rajd-Rzeszowski-2025-fotMaciejNiechwiadowicz0-218x150.jpg)


![Wypadek w Rzeszowie. Nie żyje motocyklista, ulica Sikorskiego częściowo zablokowana [ZDJĘCIA, WIDEO] wypadek-motocyklista-rzeszow-sikorskiego](https://rzeszow-news.pl/wp-content/uploads/2026/07/wypadek-smiertelny-motocyklista-rzeszow-05-e1783172418108-218x150.jpeg)








![Które szkoły na Podkarpaciu uzyskały najlepsze wyniki matur? Rzeszów nie jest na czele! [RANKING]](https://rzeszow-news.pl/wp-content/uploads/2026/07/ekonomik-jaslo-218x150.jpg)




![Ruiny Zamku Sobień znów zachwycają. Historyczna perła Bieszczadów otwarta po renowacji [ZDJĘCIA]](https://rzeszow-news.pl/wp-content/uploads/2026/06/zamek-sobien-otwarcie-218x150.jpg)




![Pisk opon, pośpiech i zderzenie. Nagranie „Stop Cham” pokazuje potrącenie rowerzysty [VIDEO] potrącenie rowerzysty](https://rzeszow-news.pl/wp-content/uploads/2026/07/potracenie-stop-cham-FB-218x150.png)



