W najbliższą niedzielę (20 lipca) pomieszczenia Muzeum Okręgowego w Rzeszowie zamienią się w komendę policji. Będą pokazy sprzętu, m.in. policyjnego robota. Na dziedzińcu muzeum pojawią się też policyjne konie i psy.
Podczas policyjnego pikniku będzie można się dowiedzieć, jak zostać policjantem, czym zajmują się antyterroryści, jakie tajemnice odkrywają eksperci kryminalistyki, na czym polega praca policjantów ruchu drogowego.
Piknik otwiera tegoroczne obchody Święta Policji na Podkarpaciu. Odbędzie w gmachu głównym Muzeum Okręgowego w Rzeszowie przy ul. 3 Maja. Komenda Wojewódzka Policji w Rzeszowie zapowiada, że muzeum zaroi się od policyjnych mundurów, na dziedziniec wjadą policyjne radiowozy.
Piknik rozpocznie się o godzinie 14:00 i potrwa do 19:00. Policja przygotowała kilka stoisk tematycznych. Na stoisku policjantów wydziału ruchu drogowego będzie można się przekonać się, jak reaguje kierowca pod wpływem alkoholu, wziąć udział w konkursach wiedzy o przepisach ruchu drogowego, obejrzeć policyjny radiowóz i motocykl.
Bądź na bieżąco.
Przy stoisku policjantów wydziału prewencji każdy się dowie, jak unikać zagrożeń, będą też atrakcje dla dzieci. Z kolei eksperci Laboratorium Kryminalistycznego zademonstrują m.in., jak powstaje portret pamięciowy, jak zdejmuje się odciski palców. Policjanci oddział prewencji zademonstrują sprzęt używany w działaniach przywracających porządek.
Przy stanowisku Samodzielnego Pododdziału Antyterrorystycznego Policji będzie można obejrzeć policyjnego robota pirotechnicznego i nie tylko. Każdy, kto odwiedzi stoisko wydziału kadr i szkolenia dowie się, jak zostać policjantem.
Piknikowi będzie również towarzyszyła wystawa odznak i emblematów policyjnych z całego świata oraz wystawa prac laureatów konkursów plastycznych “Bezpieczne Wakacje”. Na dziedzińcu muzeum pojawią się też policyjne konie i psy.
redakcja@rzeszow-news.pl
Czytasz Rzeszów News? Twoje wsparcie pozwoli nam działać sprawniej.






![Sześć osób w szpitalu po zatruciu czadem. Dramatyczna interwencja strażaków [ZDJĘCIA]](https://rzeszow-news.pl/wp-content/uploads/2026/01/sedziszow-mlp-czad-ospsedziszowmlp2-218x150.jpg)


![Straż pożarna postawiona na nogi. Płonęły budynki gospodarcze [ZDJĘCIA]](https://rzeszow-news.pl/wp-content/uploads/2026/01/Nowy-projekt-8-218x150.jpg)





![Wielka inwestycja przy najstarszej strefie ekonomicznej na Podkarpaciu. Będzie nowa droga przy lotnisku [ZDJĘCIA]](https://rzeszow-news.pl/wp-content/uploads/2026/01/mielec-strefa-ekonomiczna1-218x150.jpg)


![Trwa obracanie “Karpatki”. Wkrótce drążenie drugiej nawy tunelu na S19 Rzeszów Płd. – Babica [ZDJĘCIA, WIDEO]](https://rzeszow-news.pl/wp-content/uploads/2026/01/karpatka-s19-2026styczen-218x150.jpg)

![Rzeszowski talent błysnął na Rajdzie Barbórka. Adrian Rzeźnik piąty w kultowych zmaganiach [ZDJĘCIA]](https://rzeszow-news.pl/wp-content/uploads/2025/12/rajd-barborka-adrian-rzeznik-materialy-prasowe5-218x150.jpg)

![Czy Rzeszów stał się miastem apartamentowców? To oferują najdroższe mieszkania w mieście [ZDJĘCIA]](https://rzeszow-news.pl/wp-content/uploads/2026/01/Nowy-projekt-1-2-218x150.jpg)











![Zamek w Łańcucie otwiera sezon. Możecie już podziwiać turystyczną perełkę Podkarpacia [ZDJĘCIA]](https://rzeszow-news.pl/wp-content/uploads/2026/01/zamek-lancut-zima1-218x150.jpg)









![Wielkie zmiany w Śródmieściu w Rzeszowie. Zakaz dla samochodów, zielone światło dla pieszych [ZDJĘCIA]](https://rzeszow-news.pl/wp-content/uploads/2026/01/srodmiescie-zmiany-rzeszow2-218x150.jpg)



![Wielka inwestycja przy najstarszej strefie ekonomicznej na Podkarpaciu. Będzie nowa droga przy lotnisku [ZDJĘCIA]](https://rzeszow-news.pl/wp-content/uploads/2026/01/mielec-strefa-ekonomiczna1-324x235.jpg)