Niecodzienne zdarzenie na rzeszowskich ulicach. Policja zatrzymała 20-latka, który rzucił nożem w przejeżdżające samochody, groził nożem dwóm osobom pod urzędem wojewódzkim i pasażerom autobusów MPK.
Dzisiaj (18 lipca) około godz. 10:30 policja w Rzeszowie została poinformowana przez kobietę, przejeżdżającą ulicą Asnyka, że nieznany mężczyzna uszkodził jej samochód. Z relacji kobiety wynikało, że mężczyzna przebiegając przez jezdnię rzucił w jej auto przedmiotem przypominającym nóż. W efekcie rozbił przednią szybę samochodu.
– Kilka minut wcześniej, również przy ulicy Asnyka, najprawdopodobniej ten sam mężczyzna nożem uszkodził karoserię innego samochodu – informuje Komenda Wojewódzka Policji w Rzeszowie.
Funkcjonariusze rozpoczęli poszukiwania sprawcy. Około godz. 13:00 zatrzymali go w jego mieszkaniu. Policjanci ustalili, że 20-latek prawdopodobnie groził jeszcze nożem dwóm osobom w okolicach urzędu wojewódzkiego. Podobnie zachowywał się w autobusach komunikacji miejskiej linii nr 19 i 13.
Policjanci wyjaśniają okoliczności i powody zachowania młodego mężczyzny.
redakcja@rzeszow-news.pl
Czytasz Rzeszów News? Twoje wsparcie pozwoli nam działać sprawniej.






![Nocna łuna nad Iwlą. Samochód osobowy zamienił się w kulę ognia [ZDJĘCIA] pożar samochodu](https://rzeszow-news.pl/wp-content/uploads/2025/12/chyrowa-pozar-samochodu-08-218x150.jpg)


![Pożar hali w zakładzie produkcyjnym na Podkarpaciu [ZDJĘCIA]](https://rzeszow-news.pl/wp-content/uploads/2025/12/pozar-czudec1-218x150.jpg)

![Prezydent Nawrocki: dzięki takim miejscom, jak hub logistyczny na Podkarpaciu, możliwa jest obrona Ukrainy [FILM & ZDJĘCIA]](https://rzeszow-news.pl/wp-content/uploads/2025/12/001_Prezydent_Karol_Nawrocki_wizyta_port_Rzeszow_Jasionka_i_POLLOGHUB_20251202_MWB20055-218x150.webp)




![Wisłokostrada w Rzeszowie na finiszu. W styczniu trasa ma być gotowa [WIDEO]](https://rzeszow-news.pl/wp-content/uploads/2025/12/wislokostrada2-218x150.jpg)
![Nowy dziecięcy OIOM w Rzeszowie otwarty. To jedyne takie miejsce na Podkarpaciu [ZDJĘCIA]](https://rzeszow-news.pl/wp-content/uploads/2025/12/otwarcie-oiom-rzeszow-218x150.jpg)
![Budowa nowej drogi ekspresowej na Podkarpaciu coraz bliżej. Trasa ułatwi dojazd do S19 [MAPA]](https://rzeszow-news.pl/wp-content/uploads/2025/10/droga-ekspresowa-pogladowe-218x150.jpg)

![Dostawczak w Jeziorze Solińskim. Internauci snują teorie – nikt nie trafił [ZDJĘCIA]](https://rzeszow-news.pl/wp-content/uploads/2025/11/polanczyk-dostawczy-w-wodzie-06-218x150.png)





![Stare rury na Podwisłoczu muszą zniknąć. Rzeszów modernizuje sieć ciepłowniczą [ZDJĘCIA]](https://rzeszow-news.pl/wp-content/uploads/2025/10/Projekt-bez-nazwy-3-2-218x150.jpg)











![Kończy się sezon turystyczny w Zamku w Łańcucie. Czeka tam wyjątkowa atrakcja [ZDJĘCIE]](https://rzeszow-news.pl/wp-content/uploads/2025/11/muzeum-zamek-lancut-storczyk-218x150.jpg)

![Inwazja Mikołajów na rzeszowskim Rynku. Prawie 800 osób w świątecznym biegu [ZDJĘCIA] bieg mikołajkowy rzeszów 2025](https://rzeszow-news.pl/wp-content/uploads/2025/12/bieg-mikolajkowy-09-218x150.jpg)






![Wisłokostrada w Rzeszowie na finiszu. W styczniu trasa ma być gotowa [WIDEO]](https://rzeszow-news.pl/wp-content/uploads/2025/12/wislokostrada2-324x235.jpg)