Zapowiedzi wydarzeń, relacje, miejsca warte odwiedzenia, skondensowana i aktualna oferta dla miłośników kultury – to wszystko oferuje nowo uruchomiony portal internetowy www.kulturapodkarpacka.pl.
Portal uruchomił Wojewódzki Dom Kultury w Rzeszowie z pieniędzy Urzędu Marszałkowskiego Województwa Podkarpackiego. Portal jest nową odsłoną wersji papierowej, która ukazywała się od ponad 20 lat.
Podkarpacki Informator Kulturalny, bo o nim mowa, to magazyn z długą i bogatą tradycją, którego założeniem jest zebranie w jednym miejscu atrakcyjnej i różnorodnej oferty kulturalnej województwa podkarpackiego i dotarcie z nią do jak największego grona odbiorców.
Zmiana sposobu przekazywania treści to łatwiejszy i szybszy dostęp do pełnej oferty podkarpackich instytucji kultury. To także możliwość prezentowania znacznie większej ilości informacji niż dotychczas.
– Nie jesteśmy już ograniczeni ilością „stron” Informatora oraz możliwość bardziej dynamicznego i wzbogaconego o zdobycze techniki przekazywania w atrakcyjny sposób materiałów (galerie zdjęć, filmy, wszelkie prezentacje). Chcemy czerpać pełnymi garściami z możliwości technicznych, jakie daje nam współczesna technika – twierdzi Krystian Szczepański, redaktor naczelny Podkarpackiego Informatora Kulturalnego.
W PIK-u jest już ponad 200 aktualnych artykułów, a pełna oferta prezentowana jest również na profilu PIK-u na FB: facebook.com/kulturapodkarpacka.
(ak)
redakcja@rzeszow-news.pl
Czytasz Rzeszów News? Twoje wsparcie pozwoli nam działać sprawniej.





![Nocna łuna nad Iwlą. Samochód osobowy zamienił się w kulę ognia [ZDJĘCIA] pożar samochodu](https://rzeszow-news.pl/wp-content/uploads/2025/12/chyrowa-pozar-samochodu-08-218x150.jpg)


![Pożar hali w zakładzie produkcyjnym na Podkarpaciu [ZDJĘCIA]](https://rzeszow-news.pl/wp-content/uploads/2025/12/pozar-czudec1-218x150.jpg)


![Prezydent Nawrocki: dzięki takim miejscom, jak hub logistyczny na Podkarpaciu, możliwa jest obrona Ukrainy [FILM & ZDJĘCIA]](https://rzeszow-news.pl/wp-content/uploads/2025/12/001_Prezydent_Karol_Nawrocki_wizyta_port_Rzeszow_Jasionka_i_POLLOGHUB_20251202_MWB20055-218x150.webp)



![Wisłokostrada w Rzeszowie na finiszu. W styczniu trasa ma być gotowa [WIDEO]](https://rzeszow-news.pl/wp-content/uploads/2025/12/wislokostrada2-218x150.jpg)
![Nowy dziecięcy OIOM w Rzeszowie otwarty. To jedyne takie miejsce na Podkarpaciu [ZDJĘCIA]](https://rzeszow-news.pl/wp-content/uploads/2025/12/otwarcie-oiom-rzeszow-218x150.jpg)
![Budowa nowej drogi ekspresowej na Podkarpaciu coraz bliżej. Trasa ułatwi dojazd do S19 [MAPA]](https://rzeszow-news.pl/wp-content/uploads/2025/10/droga-ekspresowa-pogladowe-218x150.jpg)

![Dostawczak w Jeziorze Solińskim. Internauci snują teorie – nikt nie trafił [ZDJĘCIA]](https://rzeszow-news.pl/wp-content/uploads/2025/11/polanczyk-dostawczy-w-wodzie-06-218x150.png)





![Stare rury na Podwisłoczu muszą zniknąć. Rzeszów modernizuje sieć ciepłowniczą [ZDJĘCIA]](https://rzeszow-news.pl/wp-content/uploads/2025/10/Projekt-bez-nazwy-3-2-218x150.jpg)











![Kończy się sezon turystyczny w Zamku w Łańcucie. Czeka tam wyjątkowa atrakcja [ZDJĘCIE]](https://rzeszow-news.pl/wp-content/uploads/2025/11/muzeum-zamek-lancut-storczyk-218x150.jpg)








![Wisłokostrada w Rzeszowie na finiszu. W styczniu trasa ma być gotowa [WIDEO]](https://rzeszow-news.pl/wp-content/uploads/2025/12/wislokostrada2-324x235.jpg)