Funkcjonariusze podkarpackiej Krajowej Administracji Skarbowej udaremnili nielegalny transport tytoniu. Kierowca ciężarówki przewoził blisko 2 tony suszu.
Funkcjonariusze KAS z Podkarpackiego Urzędu Celno-Skarbowego w Przemyślu kontrolowali na autostradzie A4 pojazdy pod kątem przewozu towarów z wykorzystaniem systemu SENT.
– To skuteczne narzędzie wykorzystywane w walce z nieuczciwymi podmiotami, które nielegalnie handlują m.in. paliwami płynnymi czy wyrobami tytoniowymi – wyjaśnia mł. asp. Edyta Chabowska, rzecznik Izby Administracji Skarbowej w Rzeszowie.
W okolicach Łańcuta do kontroli zatrzymano ciężarówkę, kierowaną przez obywatela Rumunii. Kierowca twierdził, że przewozi 1,5 tony ziemniaków. W części ładunkowej funkcjonariusze wykryli dodatkowo kilkadziesiąt czarnych foliowych worków.
– Szczegółowa kontrola pojazdu zakończyła się ujawnieniem blisko 2 ton suszu tytoniowego – informuje Edyta Chabowska.
Transport towaru podlegał zgłoszeniu do systemu SENT. Susz tytoniowy zabezpieczono do dalszego postępowania prowadzonego przez służby celno-skarbowe. Gdyby tytoń trafił do nielegalnego obrotu, straty Skarbu Państwa wyniosłyby blisko 1 milion złotych.
W 2020 r. funkcjonariusze KAS przeprowadzili na Podkarpaciu ponad 33 tys. kontroli przewozu towarów oraz obrotu paliwami opałowymi. W wyniku stwierdzonych nieprawidłowości nałożono kary pieniężne – łącznie ponad 1 mln złotych.


(ram)
redakcja@rzeszow-news.pl
![Zderzenie dwóch samochodów na DK84 na Podkarpaciu. Są ranni [ZDJĘCIA]](https://rzeszow-news.pl/wp-content/uploads/2026/08/wypadek-stefkowa-osp-stefkowa0-218x150.jpg)
![Makabryczny wypadek na DK73 na Podkarpaciu. Pięć osób wylądowało w szpitalu [ZDJĘCIA]](https://rzeszow-news.pl/wp-content/uploads/2026/08/wypadek-strzegocice0-218x150.jpg)
![26-latek z Podkarpacia wjechał w rodzinę z dzieckiem. Małżeństwo nie żyje, niemowlę walczy o życie [ZDJĘCIA]](https://rzeszow-news.pl/wp-content/uploads/2026/08/wypadek-krakow0-218x150.jpg)

![Kulisy nocnej obławy na uciekinierów. Obława w podczerwieni: sceny jak z Predatora [ZDJĘCIA] obława podkarpacie](https://rzeszow-news.pl/wp-content/uploads/2026/08/zatrzymanie-uciekinierow-podkarpacie-218x150.png)

![Niepowetowane straty w skansenie. W nocy spłonął kościół pw. św. Mikołaja [ZDJĘCIA] pożar w skansenie sanok](https://rzeszow-news.pl/wp-content/uploads/2026/08/pozar-skansenu-kosciola-sanok-03-218x150.jpeg)











![218 km/h na Moście Mazowieckiego w Rzeszowie. Jest nagranie z bolidu Igora Polaka [WIDEO]](https://rzeszow-news.pl/wp-content/uploads/2026/08/igor-polak-formula4-218x150.jpg)









![150 macew, 1500 zamordowanych i prawie 50 wolontariuszy. Żydowski cmentarz uporządkowany [ZDJĘCIA, WIDEO]](https://rzeszow-news.pl/wp-content/uploads/2026/08/ulanow-cmentarz-zydowski-1-218x150.jpg)


![Pierwsze takie muzeum na świecie. Podkarpacka perła turystyczna przejdzie wielką metamorfozę [ZDJĘCIA]](https://rzeszow-news.pl/wp-content/uploads/2026/08/muzeum-bobrka-modernizacja-218x150.jpg)







![Zderzenie dwóch samochodów na DK84 na Podkarpaciu. Są ranni [ZDJĘCIA]](https://rzeszow-news.pl/wp-content/uploads/2026/08/wypadek-stefkowa-osp-stefkowa0-100x70.jpg)
![Makabryczny wypadek na DK73 na Podkarpaciu. Pięć osób wylądowało w szpitalu [ZDJĘCIA]](https://rzeszow-news.pl/wp-content/uploads/2026/08/wypadek-strzegocice0-100x70.jpg)

