Najbliższe trzy miesiące spędzi w areszcie 63-letni Wiesław Z. W jego aucie rzeszowscy kryminalni znaleźli ponad kilogram marihuany.
Kryminalni z komendy miejskiej zaczaili się na Wiesława Z. z Rzeszowa w sobotni wieczór na osiedlu Kmity. Zatrzymali go, gdy na parkingu wsiadał z paczką do auta. Przyznał się, że niesie narkotyki. Policjanci przeszukali samochód, w środku znaleźli łącznie 1053 gramów marihuany. Badanie wykazało, że susz zawiera także mefedron.
Narkotyki miały być przewiezione na działkę jednego z ogrodów w Rzeszowie. Policjanci tam pojechali, zastali 46-letniego Romana K., mieszkańca powiatu rzeszowskiego, znajomego 63-latka. Na działce kryminalni odkryli kolejne narkotyki – ponad 16 gramów marihuany. Obaj mężczyźni weekend spędzili w policyjnym areszcie.
Zebraniem dowodów przeciwko Wiesławowi Z. i Romanowi K. zajęli się policjanci z wydziału dochodzeniowo-śledczego rzeszowskiej komendy. W poniedziałek obaj usłyszeli zarzuty posiadania narkotyków. Na wniosek śledczych, Wiesław Z. został aresztowany na trzy miesiące. Za kratki trafił też jego znajomy, mimo że prokuratura o areszt nie wnioskowała.
– Mężczyzna był poszukiwany do odbycia kary pozbawienia wolności za wcześniej popełnione kradzieże. Spędzi tam najbliższy rok – tłumaczy asp. sztab. Magdalena Żuk z Komendy Miejskiej Policji w Rzeszowie. Za posiadanie narkotyków grozi do trzech lat więzienia, kara wzrasta do 10 lat, gdy mowa jest o znacznej ilości narkotyków.
Policyjne śledztwo w tej sprawie nadzoruje Prokuratura Rejonowa dla miasta Rzeszów.
(ram)
redakcja@rzeszow-news.pl






![Gigantyczny pożar i katastrofa samolotu przy granicy z Podkarpaciem. Trwa walka z żywiołem [ZDJĘCIA]](https://rzeszow-news.pl/wp-content/uploads/2026/05/pozar-roztocze-218x150.jpg)


![Wielki pożar lasu na Podkarpaciu. W akcji gaśniczej pomógł dron [ZDJĘCIA]](https://rzeszow-news.pl/wp-content/uploads/2026/05/pozar-cewkow-3-218x150.jpg)


![Rzeszowskie Juwenalia wystartowały. Barwny korowód studentów przejął miasto [ZDJĘCIA]](https://rzeszow-news.pl/wp-content/uploads/2026/05/juwenalia-korowod-2026-15-218x150.jpg)



![PCLA już ma krzesełka. Barwy biało-czerwone [WIDEO]](https://rzeszow-news.pl/wp-content/uploads/2026/05/Fotoram.io_-2-218x150.jpg)
![Pierwsze takie lądowisko w Polsce powstaje w Rzeszowie. Black Hawki wylądują przy szpitalu [ZDJĘCIA]](https://rzeszow-news.pl/wp-content/uploads/2026/05/ladowisko-szpital-rzeszow0-218x150.jpg)
![Kryzys na budowie S19 na Podkarpaciu. GDDKiA zrywa umowę z Mostostalem [ZDJĘCIA]](https://rzeszow-news.pl/wp-content/uploads/2026/04/s19-domaradz-iskrzynia-krosno-gddkia-218x150.jpg)











![Zrób zakupy i bezpłatnie sprawdź stan zdrowia. „Zdrowie pod Kontrolą” w sobotę w Galerii Rzeszów [ZDJĘCIA] zdrowie pod kontrolą galeria rzeszów](https://rzeszow-news.pl/wp-content/uploads/2026/04/zdrowie-pod-kontrola-03-218x150.jpg)





![Nowa atrakcja dla aktywnych w Rzeszowie. Trwają prace w lesie na Słocinie [ZDJĘCIA]](https://rzeszow-news.pl/wp-content/uploads/2026/04/slocina-prace-las-218x150.jpg)

![Wyjątkowy tunel w powiecie rzeszowskim objęty ochroną. To turystyczna perełka [ZDJĘCIA]](https://rzeszow-news.pl/wp-content/uploads/2026/03/tunel-szklary1-218x150.jpg)








