W piątek, 20 października, rozpocznie się układanie ostatniej warstwy nawierzchni w rejonie skrzyżowania ulic Warszawskiej i Myśliwskiej w Rzeszowie – informuje ratusz. Kierowcy będą musieli korzystać z objazdów.
Przebudowa ul. Warszawskiej trwa od lata 2022 r. Obejmuje rozbudowę do czterech pasów około kilometrowego odcinka – od wysokości skrzyżowania z ul. Myśliwską do granicy Rzeszowa. Warszawska na całej długości będzie miała po dwa pasy w obu kierunkach. Kierowcy mają też zyskać komfortowy dojazd do węzła autostrady A4 Rzeszów Północ.
Obecne prace mają potrwać do 23 października. Przejazd przez ul. Myśliwską od Warszawskiej będzie zamknięty i obowiązywać będzie tymczasowa organizacja ruchu. Kierowcy samochodów do 3,5 tony, chcący dojechać do osiedli Miłocin Św. Huberta, Pogwizdów Nowy lub też z nich wyjechać, będą musieli korzystać z ulicy Borowej.
– Samochody cięższe będą korzystały z dróg powiatowych w Rudnej Małej oraz Rudnej Wielkiej – poinformował w piątek Artur Gernand z Kancelarii Prezydenta Rzeszowa.
Objazdy dla autobusów MPK
Ze względu na rozbudowę ul. Myśliwskiej, ulica ta zostanie całkowicie zamknięta: od przejazdu kolejowego do ul. Św. Huberta. Będzie nieprzejezdna 20 i 23 października w godzinach 7:00-19:00. W związku z tym nastąpi zmiana kursów autobusów MPK.
Jak poinformował Maciej Chłodnicki, rzecznik Zarządu Transportu Miejskiego w Rzeszowie, kursy do Rudnej Wielkiej linii nr 8 zostaną skrócone do przystanku Warszawska / Borowa 08, kursy do ul. Sikorskiego będą od przystanku Warszawska / Borowa 07. Trasa objazdu dla linii nr 20 i 57 zostanie poprowadzona przez Rudną Małą.
– Uruchomiona zostanie linia zastępcza „Z” kursująca na trasie: Warszawska – Rudna Mała – Rudna Wielka – Pogwizdowska – Myśliwska – Rudna Wielka – Rudna Mała – Warszawska. Za utrudnienie przepraszamy – dodał Maciej Chłodnicki.
Finał jeszcze w tym roku
Przebudowa Warszawskiej jest jedną z największych inwestycji obecnie w Rzeszowie. Pochłonie ponad 33 mln zł. Wykonawcą inwestycji jest Strabag, który zakończył już budowę konstrukcji nowej jezdni. Pracownicy ułożyli na niej podbudowę i warstwę wiążącą. Dodatkowo ułożyli nawierzchnię na jezdni wschodniej, wybudowali zatoki autobusowe.
Na przejeździe kolejowo-drogowym są już też urządzenia sterowania ruchem, poszerzono przejazd i przebudowano przepust. – Zakończono także m.in. prace przy budowie kanalizacji deszczowej – informuje Artur Gernand. Na finiszu jest też budowa ścieżki pieszo-rowerowej. Trwają prace brukarskie przy budowie chodników i zjazdów.
– Przebudowa ul. Warszawskiej zakończy się w grudniu tego roku – zapowiadają urzędnicy.
(ram)
redakcja@rzeszow-news.pl

![Brutalnie pobili ochroniarza podczas imprezy. Siedmiu zatrzymanych, wśród nich 16-latek [WIDEO, ZDJĘCIA]](https://rzeszow-news.pl/wp-content/uploads/2026/05/zatrzymanie-pobicie-radawa-218x150.jpg)
![Wymuszenie pierwszeństwa. Luksusowy mercedes może już nie wrócić na drogi [ZDJĘCIA] mercedes wypadek](https://rzeszow-news.pl/wp-content/uploads/2026/05/wypadek-wyjazd-z-drogi-podporzadkowanej-04-218x150.jpg)



![Granica między życiem a śmiercią. Fizyka pożaru widoczna podczas nocnej akcji strażaków [ZDJĘCIA]](https://rzeszow-news.pl/wp-content/uploads/2026/05/pozar-pustostanu-boguchwala-07-1-218x150.jpg)

![Pożar kościoła na Podkarpaciu. Ogień strawił wnętrze świątyni, trwa ustalanie przyczyn [ZDJĘCIA]](https://rzeszow-news.pl/wp-content/uploads/2026/05/pozar-kosciol-przemysl1-218x150.jpg)


![Miliardy trafiły do zbrojeniówki na Podkarpaciu. Są umowy na amunicję, haubice i wozy bojowe [ZDJĘCIA]](https://rzeszow-news.pl/wp-content/uploads/2026/05/safe-stalowa-wola2026-pgz-kosiniak-kamysz-218x150.jpg)


![Kumulacja w Rzeszowie! Aż dwa wnioski o referendum za odwołaniem Konrada Fijołka [PRZYCZYNY] referendum rzeszów konrad fijołek](https://rzeszow-news.pl/wp-content/uploads/2026/05/referendum-odwolanie-konrada-fijolka-02-218x150.jpg)
![W Rzeszowie otwarto nowoczesny kompleks sportowy. Co tam znajdziecie? [ZDJĘCIA]](https://rzeszow-news.pl/wp-content/uploads/2026/05/inwestycja-zsp5-rzeszow0-218x150.jpg)
![Długo wyczekiwany chodnik na Staromieściu w końcu powstanie. Możliwe poszerzenie drogi [ZDJĘCIA]](https://rzeszow-news.pl/wp-content/uploads/2026/05/skrajna-chodnik-rzeszow0-218x150.jpg)




![Z Rzeszowa na europejskie tory. Igor Polak rusza na maraton wyścigowy Formuły 4 [ZDJĘCIA, WIDEO]](https://rzeszow-news.pl/wp-content/uploads/2026/05/Igor-Polak-Formula4-0-1-218x150.jpg)









![Uroczyste czepkowanie. Absolwenci Pielęgniarstwa i Pracy socjalnej WSIiZ odebrali dyplomy [ZDJĘCIA]](https://rzeszow-news.pl/wp-content/uploads/2026/05/IMGL3566-218x150.jpg)



![Nowa atrakcja dla aktywnych w Rzeszowie. Trwają prace w lesie na Słocinie [ZDJĘCIA]](https://rzeszow-news.pl/wp-content/uploads/2026/04/slocina-prace-las-218x150.jpg)

![Wyjątkowy tunel w powiecie rzeszowskim objęty ochroną. To turystyczna perełka [ZDJĘCIA]](https://rzeszow-news.pl/wp-content/uploads/2026/03/tunel-szklary1-218x150.jpg)





![Brutalnie pobili ochroniarza podczas imprezy. Siedmiu zatrzymanych, wśród nich 16-latek [WIDEO, ZDJĘCIA]](https://rzeszow-news.pl/wp-content/uploads/2026/05/zatrzymanie-pobicie-radawa-100x70.jpg)

![W Rzeszowie otwarto nowoczesny kompleks sportowy. Co tam znajdziecie? [ZDJĘCIA]](https://rzeszow-news.pl/wp-content/uploads/2026/05/inwestycja-zsp5-rzeszow0-324x235.jpg)