Poniedziałek (4 grudnia) jest kolejnym dniem problemów na kolei. Pasażerowie pociągów muszą się przesiadać do autobusów.
Gigantyczne opóźnienia pociągów, przekraczające nawet trzy godziny, w miniony weekend notowały pociągi dalekobieżne, należące do PKP Intercity. To skutek intensywnych opadów śniegu. Linie trakcyjne są oblodzone.
Na dwóch liniach na Podkarpaciu: Jarosław – Rzeszów i Przeworsk – Leżajsk od soboty jeżdżą lokomotywy spalinowe. Opóźnienia dotknęły także pociągi należące do spółki Polregio. W niedzielę na wielu kursach wprowadzono autobusową komunikację zastępczą.
Tak był z pociągami relacji Przemyśl – Rzeszów o godz. 5:55, 6:26, a także Przeworsk – Stalowa Wola Rozwadów (14:43), Stalowa Wola Rozwadów – Przeworsk (17:11), Dębica – Padew (16:30), Horyniec Zdrój – Rzeszów (13:32).
Polregio musiało też odwołać kursy pociągów relacji Dębica – Rzeszów (5:55), Rzeszów – Kolbuszowa – (18:41), Kolbuszowa – Rzeszów (19:30). – W niedzielę opóźnionych było ponad 30 pociągów – mówi Jan Andrzej Prawelski z podkarpackiej spółki Polregio.
Pasażerowie byli wściekli, szczególnie ci, którzy czekali na pociąg na małych stacjach. Tak było np. na stacji Grząska. – Ludzie czekali na pociąg do Rzeszowa z godz. 5:32. Przyjechał opóźniony 35 minut. Wcześniej zero informacji – sygnalizowali nam podróżni.
Narzekali, że nie mogli się dodzwonić na kolejową infolinię. – Ludzie stali ponad pół godziny na mrozie z nadzieją, że może coś pojedzie. Chwalenie się, że wszystko działa sprawnie nie ma nic wspólnego z prawdą – przekazywali podróżni.
W poniedziałek (4 grudnia) sytuacja jest podobna. Linie trakcyjne nadal są oblodzone. Pociągu nie jeżdżą między Przeworskiem a Leżajskiem. Podróżni zmuszeni są korzystać z autobusów. Między Rogóżnem a Łańcutem pociągi jeżdżą tylko jednym torem.
W poniedziałek rano odwołano kurs z Przeworska do Stalowej Woli Rozwadów (5:34). Ci, którzy wsiedli do pociągu z Rzeszowa do Medyki (4:36), w Przeworsku musieli się przesiadać do autobusu.
– W poniedziałek pociągi są opóźnione od kilku do kilkudziesięciu minut – informuje Jan Andrzej Prawelski. I zastrzega, że sytuacja jest “dynamiczna” i w ciągu dnia może się zmieniać.
(ram)
redakcja@rzeszow-news.pl
Czytasz Rzeszów News? Twoje wsparcie pozwoli nam działać sprawniej.

![Zaginął 30-letni mieszkaniec Rzeszowa. Jego telefon milczy, trop urywa się w Hiszpanii [ZDJĘCIA]](https://rzeszow-news.pl/wp-content/uploads/2026/04/zaginiony-nikodem-kobylarz4-218x150.jpg)

![Tragedia pod wodą. 60-latka nurkowała w jeziorze, jej życia nie udało się uratować [ZDJĘCIA]](https://rzeszow-news.pl/wp-content/uploads/2026/04/smierc-jezioro-tarnobrzeskie-1-1-218x150.jpg)
![Przemycali nielegalnych migrantów do Polski. Ukraińska grupa przestępcza rozbita [WIDEO]](https://rzeszow-news.pl/wp-content/uploads/2026/04/biosg-zatrzymani-ukraincy3-218x150.jpg)


![Chciał ukraść drzewo, doprowadził do pożaru. Spłonęło pół hektara lasu [WIDEO]](https://rzeszow-news.pl/wp-content/uploads/2026/04/pozar-lasu-lubaczow-218x150.jpg)



![Rzeszów centrum odbudowy Ukrainy? Kluczowa konferencja przyciągnie światowych liderów i biznes [PROGRAM]](https://rzeszow-news.pl/wp-content/uploads/2026/04/fijolek-konrad-rzeszow-218x150.jpg)



![Ruszyła budowa kładki na rzece Strug. To inwestycja za miliony złotych [ZDJĘCIA]](https://rzeszow-news.pl/wp-content/uploads/2026/04/kladka-strug-rzeszow-3-1-218x150.jpg)


![Dramatyczne starcie z prawami fizyki na łuku drogi. Kolejny wypadek motocyklisty [ZDJĘCIA] motocyklista](https://rzeszow-news.pl/wp-content/uploads/2026/04/motocyklist-wypadl-z-drogi-03-218x150.jpg)
![Chmielnicki Sprint pod Rzeszowem. Każdy kierowca może wystartować, trwają zapisy [PROGRAM]](https://rzeszow-news.pl/wp-content/uploads/2026/03/chmielnicki-sprint2026-218x150.jpg)






![Zrób zakupy i bezpłatnie sprawdź stan zdrowia. „Zdrowie pod Kontrolą” w sobotę w Galerii Rzeszów [ZDJĘCIA] zdrowie pod kontrolą galeria rzeszów](https://rzeszow-news.pl/wp-content/uploads/2026/04/zdrowie-pod-kontrola-03-218x150.jpg)






![Wyjątkowy tunel w powiecie rzeszowskim objęty ochroną. To turystyczna perełka [ZDJĘCIA]](https://rzeszow-news.pl/wp-content/uploads/2026/03/tunel-szklary1-218x150.jpg)







![Zaginął 30-letni mieszkaniec Rzeszowa. Jego telefon milczy, trop urywa się w Hiszpanii [ZDJĘCIA]](https://rzeszow-news.pl/wp-content/uploads/2026/04/zaginiony-nikodem-kobylarz4-100x70.jpg)
![Zrób zakupy i bezpłatnie sprawdź stan zdrowia. „Zdrowie pod Kontrolą” w sobotę w Galerii Rzeszów [ZDJĘCIA] zdrowie pod kontrolą galeria rzeszów](https://rzeszow-news.pl/wp-content/uploads/2026/04/zdrowie-pod-kontrola-03-324x235.jpg)
