W Rzeszowie trwa intensywna modernizacja miejskiej sieci ciepłowniczej. Kolejnym krokiem w kierunku poprawy jakości i niezawodności dostaw ciepła było wykonanie nowego przyłącza ciepłowniczego do Placówki Opiekuńczo-Wychowawczej przy ul. Unii Lubelskiej 4.
To kolejna inwestycja Miejskiego Przedsiębiorstwa Energetyki Cieplnej w Rzeszowie.
Dodatkowy węzeł ciepłej wody użytkowej
Nowe przyłącze zasila dodatkowy węzeł ciepłej wody użytkowej, zlokalizowany w innej części budynku placówki. Dzięki temu możliwe będzie jeszcze sprawniejsze zarządzanie dostawą energii cieplnej, co bezpośrednio przekłada się na komfort dzieci i pracowników korzystających z obiektu.
Choć placówka od lat korzystała z miejskiej sieci ciepłowniczej w zakresie ogrzewania, to dopiero teraz zdecydowano się rozszerzyć współpracę o systemowe przygotowanie ciepłej wody użytkowej. Jak podkreślają przedstawiciele MPEC Rzeszów, takie rozwiązanie nie tylko zwiększa wygodę użytkowników, ale również zapewnia większą elastyczność i niezawodność całego systemu ciepłowniczego.

Inwestycja bez utrudnień?
Całość prac została przeprowadzona sprawnie i bez zakłóceń dla działania placówki. Szczególną uwagę zwrócono na minimalizację wpływu inwestycji na otaczającą zieleń i komunikację miejską, co może spotkać się z pozytywnym odbiorem lokalnej społeczności.
Nowe przyłącze ciepłownicze to kolejny krok ku nowoczesnej, zrównoważonej energetyce miejskiej. Miejskie Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej w Rzeszowie zapewnia, że rozwój infrastruktury może iść w parze z dbałością o środowisko i komfort mieszkańców. Dzięki takim inwestycjom Rzeszów może stawać się miastem z dużą efektywnością energetyczną.

Prace w innych placówkach
Letnie miesiące to czas intensywnych prac modernizacyjnych na rzeszowskiej sieci ciepłowniczej. MPEC prowadzi inwestycje nie tylko przy ul. Unii Lubelskiej, ale również w rejonie innych placówek edukacyjnych, w tym m.in. w pobliżu Szkoły Podstawowej nr 29 przy ul. Partyzantów. Harmonogram prac został tak zaplanowany, aby nie kolidować z codziennym funkcjonowaniem szkół i placówek wychowawczych.
– Roczny plan rozbudowy, modernizacji i remontów naszego systemu ciepłowniczego ustalamy tak, by w okresie wakacyjnym pokrywał się on z potrzebami miasta w zakresie remontów placówek edukacyjnych i wychowawczych. W czasie wakacji takie remonty mają dla nas priorytetową wagę. To miejsca, w których niezawodność systemu ma istotne znaczenie dla codziennego ich funkcjonowania – podkreśla Dariusz Kotowicz, prezes MPEC Rzeszów.

Czytaj więcej:
Szpital na Podkarpaciu obszarem inwestycji obronnej? Piwnice placówki staną się schronami
Czytasz Rzeszów News? Twoje wsparcie pozwoli nam działać sprawniej.





![Pożar budynku mieszkalnego na Podkarpaciu. Kolejnego dnia ogień pojawił się znowu [ZDJĘCIA]](https://rzeszow-news.pl/wp-content/uploads/2026/01/pozar-posada-jasliska-osp-tylawa-218x150.jpg)
![Ogień strawił halę producenta mebli dziecięcych cenionych przez celebrytów. Hala przed i po pożarze [ZDJĘCIA] pożar bellamy](https://rzeszow-news.pl/wp-content/uploads/2026/01/pozar-zagorz-20-218x150.jpg)
![Wielki pożar hali produkcyjnej na Podkarpaciu. Dach runął w ogniu [WIDEO, ZDJĘCIA]](https://rzeszow-news.pl/wp-content/uploads/2026/01/pozar-zagorz-osp-bukowsko-3-218x150.jpg)

![Walka z zimą w Rzeszowie trwa. Nad głowami czai się śmiertelne zagrożenie [ZDJĘCIA]](https://rzeszow-news.pl/wp-content/uploads/2026/01/snieg-lod-sople-dach-218x150.jpg)










![Rzeszowski talent błysnął na Rajdzie Barbórka. Adrian Rzeźnik piąty w kultowych zmaganiach [ZDJĘCIA]](https://rzeszow-news.pl/wp-content/uploads/2025/12/rajd-barborka-adrian-rzeznik-materialy-prasowe5-218x150.jpg)













![Zamek w Łańcucie otwiera sezon. Możecie już podziwiać turystyczną perełkę Podkarpacia [ZDJĘCIA]](https://rzeszow-news.pl/wp-content/uploads/2026/01/zamek-lancut-zima1-218x150.jpg)





![Spotkanie z „królem puszczy”. Zachwyt internautów i ważne ostrzeżenie leśników [FILM] żubr bieszczady Nadleśnictwo Baligród](https://rzeszow-news.pl/wp-content/uploads/2026/01/zubr-duzy-film-01-218x150.png)






