Bieszczadzcy policjanci zatrzymali 27-latka, który dwukrotnie w ciągu jednego dnia kierował autorem po pijanemu. Rano wjechał pługopiaskarką do rowu, potem wsiadł za kierownicę skody.
Wczoraj (5 marca) w Mucznem w gminie Lutowiska funkcjonariusze Straży Granicznej ujawnili kierującego pługopiaskarką, który wjechał do przydrożnego rowu. Podejrzewali, że mężczyzna może być pijany, dlatego wezwali policjantów.
Dzielnicowy z Lutowisk sprawdził trzeźwość 27-latka na alkomacie. Urządzenie wskazało 2,58 promila alkoholu w organizmie mężczyzny. Kierujący pługopiaskarką nie miał przy sobie żadnych dokumentów – ani osobistych, ani pojazdu, którym kierował. Mężczyźnie wystawiono wezwanie do ustrzyckiej komendy na kolejny dzień, aby przeprowadzić z nim czynności procesowe.
Jednak spotkanie 27-latka z policjantami nastąpiło znacznie szybciej. Po południu tego samego dnia policjanci ustrzyckiej drogówki w Procisnem zatrzymali do kontroli kierującego skodą. Okazało się, że kierujący jest pijany. Badanie alkomatem wskazało wynik 2,16 promila w wydychanym powietrzu. Okazało się także, że mężczyzna był już tego dnia zatrzymywany za to samo przestępstwo. 27-latek trafił do policyjnego aresztu, gdzie trzeźwieje.
Dziś zostanie mu przedstawiony zarzut za kierowanie pojazdami w stanie nietrzeźwości, za co grozi mu kara do 2 lat pozbawienia wolności.
redakcja@rzeszow-news.pl
Czytasz Rzeszów News? Twoje wsparcie pozwoli nam działać sprawniej.
![Ponad kilogram narkotyków w garażu 20-latka. Grozi mu do dziesięciu lat więzienia [ZDJĘCIA, FILM] zatrzymania dilera narkotyków](https://rzeszow-news.pl/wp-content/uploads/2025/12/mieszkanie-strzyzowa-ponad-kilogram-narkotykow-09-218x150.png)


![Sprzedawali butle do klimatyzacji. W środku był… cement. Zuchwałe oszustwo ujawnione [ZDJĘCIA]](https://rzeszow-news.pl/wp-content/uploads/2025/12/klimatyzacja-oszusci4-218x150.jpg)





![Ogniste Mikołajki. Mieszkańcy rzucili się do walki z ogniem [ZDJĘCIA]](https://rzeszow-news.pl/wp-content/uploads/2025/12/hermanowa-pozar-mikolajki-07-e1765116382384-218x150.jpg)




![W Rzeszowie otwarto wicekonsulat Ukrainy. To pierwsza taka placówka na Podkarpaciu [ZDJĘCIA]](https://rzeszow-news.pl/wp-content/uploads/2025/12/konsulat-ukraina-rzeszow-3-218x150.jpg)

![Nowy most na Sanie już przejezdny. Kluczowa inwestycja dla Podkarpacia otwarta [ZDJĘCIA]](https://rzeszow-news.pl/wp-content/uploads/2025/12/Most-Jaroslaw-2025-7-218x150.jpg)

![Rzeszowski talent błysnął na Rajdzie Barbórka. Adrian Rzeźnik piąty w kultowych zmaganiach [ZDJĘCIA]](https://rzeszow-news.pl/wp-content/uploads/2025/12/rajd-barborka-adrian-rzeznik-materialy-prasowe5-218x150.jpg)

![Dostawczak w Jeziorze Solińskim. Internauci snują teorie – nikt nie trafił [ZDJĘCIA]](https://rzeszow-news.pl/wp-content/uploads/2025/11/polanczyk-dostawczy-w-wodzie-06-218x150.png)
















![Kończy się sezon turystyczny w Zamku w Łańcucie. Czeka tam wyjątkowa atrakcja [ZDJĘCIE]](https://rzeszow-news.pl/wp-content/uploads/2025/11/muzeum-zamek-lancut-storczyk-218x150.jpg)


![Wielka kolejowa inwestycja w regionie. Będzie szybszy dojazd z Rzeszowa w Bieszczady [WIZUALIZACJE]](https://rzeszow-news.pl/wp-content/uploads/2025/12/WizualizacjatuneluwKrosnie-218x150.jpg)
![Ponad kilogram narkotyków w garażu 20-latka. Grozi mu do dziesięciu lat więzienia [ZDJĘCIA, FILM] zatrzymania dilera narkotyków](https://rzeszow-news.pl/wp-content/uploads/2025/12/mieszkanie-strzyzowa-ponad-kilogram-narkotykow-09-100x70.png)


![Nowy most na Sanie już przejezdny. Kluczowa inwestycja dla Podkarpacia otwarta [ZDJĘCIA]](https://rzeszow-news.pl/wp-content/uploads/2025/12/Most-Jaroslaw-2025-7-324x235.jpg)