Ponad promil alkoholu w organizmie miał 24-letni kierowca seata toledo. Dalszą jazdę uniemożliwili mu świadkowie, którzy wyciągnęli kluczyki ze stacyjki. Kierowca próbował uciekać.
Do zdarzenia doszło wczoraj (15 kwietnia) w Leżajsku. Przed godz. 19:00 dyżurny leżajskiej policji odebrał zgłoszenie od przypadkowego kierowcy, który zauważył jadącego z dużą prędkością seata toledo.
Z relacji świadka wynikało, że kierujący seatem poruszał się drogą wojewódzką 875 w kierunku Leżajska w sposób niebezpieczny dla innych użytkowników drogi – wyprzedzał na zakrętach inne pojazdy i przekraczał podwójną linię ciągłą.
Świadkowie uniemożliwili kierującemu seatem dalszą jazdę. Ze stacyjki wyciągnęli kluczyki ze stacyjki, po tym, jak mężczyzna doprowadził do kolizji z fiatem punto. Świadkowie wezwali policję. Funkcjonariusze na miejscu zastali trzy pojazdy oraz osoby, które wskazywały uciekającego z miejsca kierowcę seata. 24-letni mieszkaniec powiatu leżajskiego po krótkim pościgu został zatrzymany przez policjantów i doprowadzony do komendy.
Bądź na bieżąco.
Badanie wykazało, że 24-latek miał ponad promil alkoholu w organizmie. Policjanci zatrzymali mu prawo jazdy, a jego samochód zabezpieczyli na parkingu. Za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości mężczyźnie grozi kara grzywny, ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2. Mężczyzna odpowie również za spowodowanie kolizji drogowej.
Minionej doby na terenie powiatu leżajskiego policjanci zatrzymali aż siedmiu nietrzeźwych kierowców. Wszyscy opowiedzą za to przed sądem.
(kaw)
redakcja@rzeszow-news.pl
Czytasz Rzeszów News? Twoje wsparcie pozwoli nam działać sprawniej.
![Sześć osób w szpitalu po zatruciu czadem. Dramatyczna interwencja strażaków [ZDJĘCIA]](https://rzeszow-news.pl/wp-content/uploads/2026/01/sedziszow-mlp-czad-ospsedziszowmlp2-218x150.jpg)

![Nieprzytomny 34-latek w samochodzie. Konieczne było wybicie szyby [ZDJĘCIA]](https://rzeszow-news.pl/wp-content/uploads/2026/01/kanczuga-akcja-218x150.jpg)




![Straż pożarna postawiona na nogi. Płonęły budynki gospodarcze [ZDJĘCIA]](https://rzeszow-news.pl/wp-content/uploads/2026/01/Nowy-projekt-8-218x150.jpg)
![Pożar budynku mieszkalnego na Podkarpaciu. Kolejnego dnia ogień pojawił się znowu [ZDJĘCIA]](https://rzeszow-news.pl/wp-content/uploads/2026/01/pozar-posada-jasliska-osp-tylawa-218x150.jpg)





![Rzeszów sprzedaje nazwę miejskiego basenu. Kto zostanie tytularnym sponsorem obiektu? [ZDJĘCIA]](https://rzeszow-news.pl/wp-content/uploads/2026/01/matuszczaka-basen-rzeszow-2026-4-218x150.jpg)
![Nowy most na Wisłoku coraz bliżej? Są cztery warianty przeprawy przez rzekę [MAPY]](https://rzeszow-news.pl/wp-content/uploads/2026/01/most-trzebownisko0-218x150.jpg)



![Rzeszowski talent błysnął na Rajdzie Barbórka. Adrian Rzeźnik piąty w kultowych zmaganiach [ZDJĘCIA]](https://rzeszow-news.pl/wp-content/uploads/2025/12/rajd-barborka-adrian-rzeznik-materialy-prasowe5-218x150.jpg)


![Czy Rzeszów stał się miastem apartamentowców? To oferują najdroższe mieszkania w mieście [ZDJĘCIA]](https://rzeszow-news.pl/wp-content/uploads/2026/01/Nowy-projekt-1-2-218x150.jpg)











![Zamek w Łańcucie otwiera sezon. Możecie już podziwiać turystyczną perełkę Podkarpacia [ZDJĘCIA]](https://rzeszow-news.pl/wp-content/uploads/2026/01/zamek-lancut-zima1-218x150.jpg)






![Parkingowy chaos przy Hali Podpromie w Rzeszowie. “To problem w całym centrum miasta” [ZDJĘCIA]](https://rzeszow-news.pl/wp-content/uploads/2026/01/parking-podpromie-zima2026_news-218x150.jpg)
![Sześć osób w szpitalu po zatruciu czadem. Dramatyczna interwencja strażaków [ZDJĘCIA]](https://rzeszow-news.pl/wp-content/uploads/2026/01/sedziszow-mlp-czad-ospsedziszowmlp2-100x70.jpg)


![Rzeszów sprzedaje nazwę miejskiego basenu. Kto zostanie tytularnym sponsorem obiektu? [ZDJĘCIA]](https://rzeszow-news.pl/wp-content/uploads/2026/01/matuszczaka-basen-rzeszow-2026-4-324x235.jpg)