A wysypisko śmieci wciąż szpeci centrum Rzeszowa [FOTO]

Minął prawie miesiąc, a wysypisko śmieci i gruz znajdujący się w przy Gimnazjum i Liceum Ogólnokształcącym im. Jana Pawła II Sióstr Prezentek wciąż szpeci. Kto i kiedy posprząta ten bałagan?

 

Na początku lutego br. pan Konrad, czytelnik Rzeszów News, poinformował nas, że przy katolickim LO Sióstr Prezentek przy ul. ks. Jałowego  w Rzeszowie znajduje się wysypisko śmieci i gruz. Wówczas po naszej interwencji sprawą zajął się Zarząd Zieleni Miejskiej, który dyrekcję szkoły zobowiązał do uprzątnięcia bałaganu. Sprawa miała być załatwiona bardzo szybko.

Minął już prawie miesiąc. Do tej pory nie zniknęło ani wysypisko, ani gruz, o czym znów poinformował nas pan Konrad i przesłał zdjęcia.

„Nie ma już mrozów, a siostry nadal nie uporały się z bałaganem po rozbudowie szkoły. Ten „plac zabaw” w centrum miasta wygląda „ślicznie” – napisał w kolejnym liście do naszej redakcji.

Zarząd Zieleni Miejskiej przyznaje, że pozostałości po rozbudowie placówki wciąż szpecą miasto.

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - Google NewsObserwuj nas na Google News!

– Interweniowałam u siostry dyrektor w tej sprawie, kontaktując się z nią telefonicznie. Nic to nie dało, chociaż została złożona obietnica, że bałagan zostanie uprzątnięty. Teraz przygotowujemy pismo w tej sprawie – zapowiada Aleksandra Wąsowicz-Duch, dyrektor ZZM.

– Staramy się żyć ze wszystkimi w zgodzie. Rozumiemy, że szkoła musi się rozbudowywać, ale najwyższy czas, aby uporządkować ten teren – dodaje.

W tej sprawie skontaktowaliśmy się również z dyrekcją szkoły. – Teren uporządkujemy w najbliższym czasie. Będziemy się starać zrobić to możliwe jak najszybciej – obiecała s. Anna Telus, dyrektor szkoły. Konkretnych termin jednak nie podała.

(jg)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama