Absolwenci rzeszowskiej WSPiA odebrali dyplomy ukończenia studiów [FOTO]

9
Reklama

„Administracja”, „bezpieczeństwo wewnętrzne” oraz „prawo” – absolwenci tych trzech kierunków studiów w WSPiA Rzeszowskiej Szkole Wyższej odebrali w sobotę dyplomy ukończenia studiów.

 

Dyplomy odebrało prawie 100 osób, które studiowały na studiach II stopnia oraz jednolitych studiach magisterskich. Uroczyste wręczenie dyplomów absolwentom to tradycja WSPiA. Organizowane jest co roku w lipcu. To ostatnie oficjalne spotkanie osób, które studiowały i obroniły pracę dyplomową na danym kierunku studiów.

Podniosłą atmosferę święta absolwentów podkreślają togi i birety, w które ubrane były wszystkie osoby kończące studia w WSPiA. – Bardzo fajnie było jeszcze raz spotkać się z wykładowcami, którzy przez kilka lat pracowali z nami na wykładach i ćwiczeniach – mówili po zakończeniu graduacji tegoroczni absolwenci WSPiA.

– Mamy pamiątkowe zdjęcia, a przed nami kolejny etap naszego życia. Zaczynamy szukać dobrej pracy, w której będziemy mogli wykorzystać wiedzę zdobytą podczas studiów – dodawali.  

„Nie mówię: Żegnaj, lecz: Do widzenia”

Uroczyste wręczenie dyplomów ukończenia studiów to szczególny dzień dla absolwentów i ich rodzin. – To zwieńczenie pięciu lat intensywnej pracy, nauki i współpracy z kadrą naukowo- dydaktyczną – mówiła podczas uroczystości dr Bożena Sowa, prorektor WSPiA.

Tegoroczni absolwenci dołączyli do grona prawie 40 tys. absolwentów, którzy przez ponad 20 lat ukończyli studia w WSPiA. – Dyplom, który dziś odbieracie i wiedza zdobyta podczas studiów jednym pozwolą znaleźć dobrą pracę, innym ubiegać się o podwyżki lub wyższe stanowiska – dodawał dr Sowa.

Przypomniała, że podczas graduacji rektor WSPiA prof. Jerzy Posłuszny zawsze cytuje słowa piosenki Jacka Lecha: „Nie mówię: Żegnaj, lecz: Do widzenia. Możesz jak dawniej przychodzić tu”. – Zawsze możecie liczyć na naszą pomoc i wsparcie – zapewniała prorektor WSPiA.

Dyplom jest nasz

W imieniu wszystkich osób, które w tym roku obroniły pracę dyplomową, przemawiał Grzegorz Świerad, który na WSPiA skończył “prawo”.

– Mury te były dla nas schronieniem, miejscem zdobywania wiedzy, zawierania znajomości, z których rodziła się przyjaźń, a nawet miłość. Miejscem, w którym odkrywaliśmy nie tylko podstawowe prawa i zasady rządzące światem, ale także siebie. W tych salach i gabinetach pokonywaliśmy własne ograniczenia i słabości. Czasami uczyliśmy się na błędach – mówił Grzegorz Świerad.

Dziękował władzom WSPiA i kadrze naukowo-dydaktycznej. – Może nie wszystko, czego uczyliśmy się, pozostanie w naszych głowach, jednak jest coś o wiele cenniejszego. Pewien potencjał, energia, szersze horyzonty i inne spojrzenie na świat – dodał Grzegorz Świerad.

W graduacji co roku, oprócz absolwentów WSPiA, władz uczelni i kadry naukowej uczestniczyły także rodziny absolwentów. 

Nagrody i wyróżnienia

Podczas graduacji absolwentów WSPiA, oprócz dyplomów ukończenia studiów, wręczone zostały także wyróżnienia dla najlepszych absolwentów. Nagrody otrzymały osoby, które wyróżniały się aktywnością naukową, kulturalną i sportową. Wśród nich absolwenci, którzy osiągnęli najwyższą średnią podczas studiów oraz najwyższe wyniki na egzaminach z certyfikatów językowych.

Nagrodzono także osoby aktywnie działające w kołach naukowych oraz Klinice Prawa WSPiA. Graduację, jak co roku, zakończyło wspólne zdjęcie absolwentów, władz uczelni oraz kadry naukowo-dydaktycznej.

Opr. (ak)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama

NAPISZ KOMENTARZ:

9 KOMENTARZE

  1. Panie dyplomato, pora wrócić do szkoły i nauczyć się czytać ze zrozumieniem. Artykuł jest nie o wydziale prawa na UR, a o prywatnej uczelni WSPiA. Więc zanim kogoś ocenisz, że był “cienkim studentem” sam naucz się czytać ze zrozumieniem. Szczerze życzę powodzenia.

  2. Trzeba było lepszy wydział znaleźć niż URz to byś teraz głupot nie pisał!!!!! A skoro twój dyplom jest G…. warty to znaczy, że cienki student byłeś i się do niczego nie nadajesz.

  3. JEZU !!!!! Ludzie czy wy choć raz możecie nie być prawdziwymi Polakami!!! Zamiast narzekać i gnoić innych napiszcie po prostu, że gratulujecie tym młodym skończenia studiów. Może oni maja taki a nie inny sposób na siebie i może ich pomysłem były studia, które właśnie skoczyli. Ja szczerze im gratuluję niezależnie od tego czy skończyli tą czy inną szkołę i czy dobry czy zły kierunek wybrali.

  4. Oni tak na serio z tymi przemowami czy tylko udają idiotów ? Kończyłem prawo 10 lat temu i już wtedy ten dyplom był g… wart.

  5. Wykładowców z tej prywatnej uczelni zaczyna ubywać bo albo migracja albo zatrzymania i poważne oskarżenia (Anna H,Zbigniew N). Można zadać pytanie czy po procesie sądowym będzie to koniec czy dopiero początek rozliczenia tzw. układ podkarpackiego.

Comments are closed.