Absolwenci rzeszowskiej WSPiA odebrali dyplomy ukończenia studiów [FOTO]

9
Reklama

„Administracja”, „bezpieczeństwo wewnętrzne” oraz „prawo” – absolwenci tych trzech kierunków studiów w WSPiA Rzeszowskiej Szkole Wyższej odebrali w sobotę dyplomy ukończenia studiów.

 

Dyplomy odebrało prawie 100 osób, które studiowały na studiach II stopnia oraz jednolitych studiach magisterskich. Uroczyste wręczenie dyplomów absolwentom to tradycja WSPiA. Organizowane jest co roku w lipcu. To ostatnie oficjalne spotkanie osób, które studiowały i obroniły pracę dyplomową na danym kierunku studiów.

Podniosłą atmosferę święta absolwentów podkreślają togi i birety, w które ubrane były wszystkie osoby kończące studia w WSPiA. – Bardzo fajnie było jeszcze raz spotkać się z wykładowcami, którzy przez kilka lat pracowali z nami na wykładach i ćwiczeniach – mówili po zakończeniu graduacji tegoroczni absolwenci WSPiA.

– Mamy pamiątkowe zdjęcia, a przed nami kolejny etap naszego życia. Zaczynamy szukać dobrej pracy, w której będziemy mogli wykorzystać wiedzę zdobytą podczas studiów – dodawali.  

„Nie mówię: Żegnaj, lecz: Do widzenia”

Uroczyste wręczenie dyplomów ukończenia studiów to szczególny dzień dla absolwentów i ich rodzin. – To zwieńczenie pięciu lat intensywnej pracy, nauki i współpracy z kadrą naukowo- dydaktyczną – mówiła podczas uroczystości dr Bożena Sowa, prorektor WSPiA.

Tegoroczni absolwenci dołączyli do grona prawie 40 tys. absolwentów, którzy przez ponad 20 lat ukończyli studia w WSPiA. – Dyplom, który dziś odbieracie i wiedza zdobyta podczas studiów jednym pozwolą znaleźć dobrą pracę, innym ubiegać się o podwyżki lub wyższe stanowiska – dodawał dr Sowa.

Przypomniała, że podczas graduacji rektor WSPiA prof. Jerzy Posłuszny zawsze cytuje słowa piosenki Jacka Lecha: „Nie mówię: Żegnaj, lecz: Do widzenia. Możesz jak dawniej przychodzić tu”. – Zawsze możecie liczyć na naszą pomoc i wsparcie – zapewniała prorektor WSPiA.

Dyplom jest nasz

W imieniu wszystkich osób, które w tym roku obroniły pracę dyplomową, przemawiał Grzegorz Świerad, który na WSPiA skończył “prawo”.

– Mury te były dla nas schronieniem, miejscem zdobywania wiedzy, zawierania znajomości, z których rodziła się przyjaźń, a nawet miłość. Miejscem, w którym odkrywaliśmy nie tylko podstawowe prawa i zasady rządzące światem, ale także siebie. W tych salach i gabinetach pokonywaliśmy własne ograniczenia i słabości. Czasami uczyliśmy się na błędach – mówił Grzegorz Świerad.

Dziękował władzom WSPiA i kadrze naukowo-dydaktycznej. – Może nie wszystko, czego uczyliśmy się, pozostanie w naszych głowach, jednak jest coś o wiele cenniejszego. Pewien potencjał, energia, szersze horyzonty i inne spojrzenie na świat – dodał Grzegorz Świerad.

W graduacji co roku, oprócz absolwentów WSPiA, władz uczelni i kadry naukowej uczestniczyły także rodziny absolwentów. 

Nagrody i wyróżnienia

Podczas graduacji absolwentów WSPiA, oprócz dyplomów ukończenia studiów, wręczone zostały także wyróżnienia dla najlepszych absolwentów. Nagrody otrzymały osoby, które wyróżniały się aktywnością naukową, kulturalną i sportową. Wśród nich absolwenci, którzy osiągnęli najwyższą średnią podczas studiów oraz najwyższe wyniki na egzaminach z certyfikatów językowych.

Nagrodzono także osoby aktywnie działające w kołach naukowych oraz Klinice Prawa WSPiA. Graduację, jak co roku, zakończyło wspólne zdjęcie absolwentów, władz uczelni oraz kadry naukowo-dydaktycznej.

Opr. (ak)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama

9 KOMENTARZE

  1. JEZU !!!!! Ludzie czy wy choć raz możecie nie być prawdziwymi Polakami!!! Zamiast narzekać i gnoić innych napiszcie po prostu, że gratulujecie tym młodym skończenia studiów. Może oni maja taki a nie inny sposób na siebie i może ich pomysłem były studia, które właśnie skoczyli. Ja szczerze im gratuluję niezależnie od tego czy skończyli tą czy inną szkołę i czy dobry czy zły kierunek wybrali.

  2. Oni tak na serio z tymi przemowami czy tylko udają idiotów ? Kończyłem prawo 10 lat temu i już wtedy ten dyplom był g… wart.

    • Trzeba było lepszy wydział znaleźć niż URz to byś teraz głupot nie pisał!!!!! A skoro twój dyplom jest G…. warty to znaczy, że cienki student byłeś i się do niczego nie nadajesz.

      • Panie dyplomato, pora wrócić do szkoły i nauczyć się czytać ze zrozumieniem. Artykuł jest nie o wydziale prawa na UR, a o prywatnej uczelni WSPiA. Więc zanim kogoś ocenisz, że był “cienkim studentem” sam naucz się czytać ze zrozumieniem. Szczerze życzę powodzenia.

  3. Wykładowców z tej prywatnej uczelni zaczyna ubywać bo albo migracja albo zatrzymania i poważne oskarżenia (Anna H,Zbigniew N). Można zadać pytanie czy po procesie sądowym będzie to koniec czy dopiero początek rozliczenia tzw. układ podkarpackiego.

Comments are closed.