Reklama

Pierwsi magistrzy bezpieczeństwa wewnętrznego na Podkarpaciu odebrali w sobotę w Rzeszowie dyplomy ukończenia studiów. Otrzymali je absolwenci Wyższej Szkoły Prawa i Administracji.

[Not a valid template]

 

Dyplomy otrzymali także absolwenci kierunku „prawo” i „administracja”. Łącznie w uroczystości uczestniczyło prawie 300 osób, które w tym roku ukończyły studia w WSPiA, obchodzącej w 2015 r. 20-lecie istnienia. Przez ten czas mury uczelni opuściło ok. 32 tys. absolwentów.

WSPiA jest pierwszą i jedyną szkołą wyższą na Podkarpaciu, która prowadzi studia drugiego stopnia na kierunku bezpieczeństwo wewnętrzne. – Jako jedyni posiadamy również uprawnienia do nadawania stopnia naukowego doktora nauk prawnych – podkreślał prof. Krzysztof Eckhardt, dziekan rzeszowskiego wydziału WSPiA.

Spokojni o przyszłość

Wśród osób, które ukończyły „bezpieczeństwo wewnętrzne” drugiego stopnia była m.in. Katarzyna Hus.

– To były bardzo ciekawe dwa lata. Mogliśmy poznać wiele praktycznych aspektów pracy m.in. w różnych służbach. Wiele osób z naszego rocznika znalazło pracę w służbach mundurowych jeszcze w czasie nauki. Jestem więc spokojna o swoją przyszłość – mówi Katarzyna Hus.

Dyplomy ukończenia studiów otrzymali także absolwenci jednolitych studiów magisterskich na kierunku „prawo” oraz studiów drugiego stopnia na kierunku „administracja”. Magistrem prawa została m.in. Joanna Pełdiak.

– Te pięć lat minęło bardzo szybko. Pamiętam jak w liceum troszkę „z biegu” przystąpiłam do Ogólnopolskiej Olimpiady Wiedzy o Państwie i Prawie i zostałam jej laureatką. Zdecydowałam się wtedy na studia prawnicze w WSPiA. Teraz jestem już absolwentką i trochę nie mogę w to uwierzyć – mówiła po odebraniu dyplomu Joanna Pełdiak.

Administrację skończyła Katarzyna Buryło. – Jestem spokojna o swoją przyszłość, bo skończyłam dwie specjalności i pracę powinnam znaleźć bez problemu – uważa Katarzyna.

Wspólne zdjęcia w patio

Podczas tegorocznej graduacji wręczone zostały także wyróżnienia dla najlepszych absolwentów. Nagrody otrzymały m.in. osoby, które wyróżniały się aktywnością naukową, kulturalną i sportową. Wśród nich absolwenci, którzy uzyskali certyfikaty językowe oraz aktywnie uczestniczyli w pracach Samorządu Studenckiego, uczelnianego AZS, gazety studenckiej i kół naukowych.

Po graduacji w auli oraz przed budynkiem uczelni absolwenci zrobili sobie pamiątkowe zdjęcie z władzami uczelni. Tradycyjnie już całą uroczystość zakończyły zdjęcia absolwentów w fontannie w patio WSPiA.

Lipcowa graduacja absolwentów uczelni była pierwszą w tym roku organizowaną przez WSPiA. Kolejne uroczyste wręczenie dyplomów odbędzie się 5 września. Wtedy też odbędzie się III Piknik Absolwenta WSPiA.

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama

NAPISZ KOMENTARZ: