Marcin Dziedzic, który w tym roku ukończył kierunek Aviation Management w Wyższej Szkole Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie , za część swojej pracy licencjackiej otrzymał prestiżową European Prize in Aviation Management and Economics.

[Not a valid template]

 

Nagrodę wręczono mu podczas Międzynarodowej Konferencji Lotniczej w Cranfield w Wielkiej Brytanii.

– Ma to dla mnie duże znaczenie, bo jest to nagroda, którą przyznaje śmietanka praktyków i teoretyków lotnictwa – skomentował Marcin. – Jeżeli ktoś na takim poziomie decyduje, że się wyróżniam, to pozostaje mi nic, tylko się cieszyć, bo jako podsumowanie całych studiów to chyba jest całkiem spore i przyjemne osiągnięcie – dodał.

European Prize in Aviation Management jest przyznawana młodym naukowcom przez członków komitetu Naukowego Europejskiej Konferencji Lotniczej. Absolwent Wyższej Szkoły Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie został ogłoszony zwycięzcą we wspólnej kategorii dla licencjatów i magistrów.

Nagrodę w postaci książek ufundowało Niemieckie Towarzystwo Badań Lotniczych (G.A.R.S) i wydawnictwo Ashgate.

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - InstagramObserwuj nas na Instagramie!

– Opisałem relacje zachodzące pomiędzy tanimi liniami lotniczymi a drugorzędnymi lotniskami w Europie – powiedział Marcin Dziedzic.

Pracę napisał pod opieką naukową dr. Davida Warnocka-Smitha na Huddersfield University, gdzie mógł studiować w ramach oferowanego przez WSIiZ programu Double Degree. Dzięki niemu ukończył studia uzyskując równolegle dwa dyplomy: WSIiZ oraz Huddersfield University.

Marcin pracuje obecnie w Międzynarodowym Porcie Lotniczym im. Jana Pawła II Kraków-Balice.

(kaw)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama