Zdjęcie: Facebook.com / The Best Trip
Reklama

Szwecja, Dania, Niemcy i Polska, 2,5 tys. km, 46 dni – to wszystko po to, aby uzbierać pieniądze dla 4-letniej Zosi na wózek i rehabilitację. Kto tak pomaga? Oczywiście Adrian Beściak, który właśnie rozpoczął kolejny “The Best Trip”.  

Adrian Beściak w środę (1 sierpnia) o godz. 11:00 w miejscowości Spanga koło Sztokholmu w Szwecji, rozpoczął “The Best Trip”, czyli kolejną wyprawę, dzięki której będzie pomagał.

Tym razem 23-latek chce przejechać 2500 km w 46 dni przez Szwecję, Danię, Niemcy oraz Polskę, aby pomóc 4-letniej  Zosi Tendelskiej spod rzeszowskiej Kielnarowej. Taką wyprawę wózkowy rajdowiec planował już  w ub. r, ale z uwagi na swój stan zdrowia musiał ją odwołać.  

Zosia, która jest tegoroczną bohaterką wyprawy Beściaka, urodziła się 3 stycznia 2014 r. z przepukliną oponowo-rdzeniową oraz skrajnym wodogłowiem. W pierwszej dobie życia przeszła operację zamknięcia przepukliny oraz założenia zastawki komorowo-otrzewnej. Ma za sobą już 10 operacji i zabiegów. 

“Ta mała duszyczka, która codziennie zmaga się z bardzo poważnymi schorzeniami, potrzebuje intensywnej rehabilitacji oraz leczenia, aby mogła się rozwijać i w przyszłości samodzielnie funkcjonować” – pisze o Zosi ekipa The Best Trip.

Dlatego też pieniądze, które dzięki wyprawie uda się zebrać Adrianowi, zostaną przeznaczone na zakup nowego wózka oraz specjalistyczną rehabilitację dla Zosi.  

 

Adrian ma już za sobą pierwszy etap podróży. W sześć godzin udało mu się pokonać 46 km. “Zmęczeni i wykończeni 40-stopniowym upałem, ale szczęśliwi meldujemy się w Södertälje” – napisał w środę na fanpage wyprawy.  

W czwartek Adrian rozpoczął drugi etap wyprawy. Ma do pokonania 80-kilometrowy odcinek z Södertälje do Nyköping. 

Wózkowy rajdowiec planuje w Szwecji spędzić 12 dni. Następnie w cztery dni chce pokonać zaplanowaną trasę w Danii. Około tydzień ma mu zająć “rozprawienie” się z drogami w Niemczech. Do Polski Adrian wjedzie od Świnoujścia, a następnie przejedzie przez Poznań, Warszawę, Lublin i najprawdopodobniej 15 września pojawi się w Rzeszowie na Rynku.  

Zdjęcie: Facebook.com / The Best Trip

Tegoroczna wyprawa Adriana to już czwarta w jego wykonaniu pomoc mierzona kilometrami. 

The Best Trip swoją premierę miało w 2014 roku. Wówczas Adrian przejechał w tydzień trasę Rzeszów-Kraków-Warszawa dla 5-letniego Krystiana, chorującego na przepuklinę oponowo-rdzeniową. Zebrał wówczas 5 tys. zł na rehabilitację dla chłopca. 

Kolejna edycja The Best Trip była zadedykowana 12-letniemu Kubie, który również jeździ na wózku, a do tego razem z rodzeństwem i rodzicami mieszkał w jednopokojowym domu bez łazienki. Adrian „wyjeździł” wówczas dla rodziny 25 tys. zł na trasie Rzeszów-Suwałki, gdzie w 12 dni przejechał 600 km. 

W 2016 roku Beściak zbierał pieniądze dla 6-letniej Karolinki. W 54 dni przejechał 2313 km przez Dębicę, Kraków, Katowice, Wrocław, Zieloną Górę, Stargard Szczeciński, Kołobrzeg, Elbląg, Gdynię, Biłgoraj. Adrian zabrał wówczas ponad 37 tys. zł.  

4-letniej Zosi możecie pomóc także i wy. Wystarczy wpłacić pieniądze na jej konto. Fundacja Avalon: 62 1600 1286 0003 0031 8642 6001,  dopisek “Tendelska, 3008”. 

Zdjęcie: Facebook.com / The Best Trip

(jg)

redakcja@rzeszow-news.pl 

Reklama

NAPISZ KOMENTARZ:

1 KOMENTARZ

Comments are closed.