Zdjęcie: CBA

W tarnobrzeskiej prokuraturze zakończono przesłuchania trzech z sześciu osób zatrzymanych przez Centralne Biuro Antykorupcyjne. 

Jak dowiedział się Rzeszów News, prokuratura przedstawiła już zarzuty trzem osobom, które były związane z Polską Grupą Zbrojeniową. Zarzuty dostali Radosław O., Robert K. i Robert S. 

– Do czasu zakończenia czynności z udziałem trzech pozostałych osób nie udzielamy informacji, jakie zarzuty usłyszały pierwsze osoby – zastrzega Andrzej Dubiel, rzecznik Prokuratury Okręgowej w Tarnobrzegu. 

W południe mają się rozpocząć przesłuchania Bartłomieja M., byłego rzecznika Ministerstwa Obrony Narodowej i szefa gabinetu politycznego MON; Mariusza Antoniego K., byłego posła PiS, oraz Agnieszki M., byłej pracownicy MON. Cała trójka aktualnie przebywa w policyjnych aresztach w Tarnobrzegu i Sandomierzu.

AKTUALIZACJA: Ok. godz. 11:00 w prokuraturze rozpoczęło się przesłuchanie Agnieszki M.

Po przesłuchaniu wszystkich osób zapadną decyzje, jakie środki zapobiegawcze zostaną zastosowane wobec podejrzanych. 

Cała szóstka została zatrzymana w poniedziałek rano w Warszawie przez CBA. Śledztwo dotyczy niekorzystnego rozporządzenia mieniem znacznej wartości i sprowadzenia bezpośredniego niebezpieczeństwa wyrządzenia znacznej szkody majątkowej w PGZ.

Jak jeszcze w poniedziałek informowała prokuratura, chodzi o zawieranie fikcyjnych umów szkoleniowych i organizacji targów przemysłu obronnego. Nieoficjalnie mówi się, że na „pozornych i zawyżonych” umowach PGZ miała stracić ok. 11 mln zł.

Śledztwo w tej sprawie prowadzone jest od grudnia 2017 roku. 

(ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

NAPISZ KOMENTARZ:
Reklama