Agata Kornhauser-Duda gościła w Rzeszowie. Ale bez udziału mediów [FOTO]

Pierwsza dama Agata Kornhauser-Duda w środę (23 marca) niespodziewanie pojawiła się w Rzeszowie. Z mediami nie chciała się spotkać. 

 

Zdjęcia: Mateusz Romankiewicz / Urząd Marszałkowski w Rzeszowie

O pobycie żony prezydenta RP Andrzeja Dudy poinformował Urząd Marszałkowski Województwa Podkarpackiego w Rzeszowie. Agata Kornhauser-Duda spotkała się z marszałkiem województwa Władysławem Ortylem. Jak informuje urząd, pierwsza dama rozmawiała z marszałkiem o fali ukraińskich uchodźców przez Podkarpacie.

– Dyskusja dotyczyła także pomocy humanitarnej udzielanej zarówno tym, którzy uciekają przed wojną, jak i tym, którzy w różnych miejscach Ukrainy bronią swego kraju – poinformowała Aleksandra Gorzelak-Nieduży z biura prasowego UMWP w Rzeszowie.

Urząd cytuje słowa Agaty Kornhauser-Dudy, które wypowiedziała w Rzeszowie: „Cieszę się, że mieszkańcy Podkarpacia i władze regionu z tak wielkim sercem zaangażowały się w  pomoc dla uchodźców z Ukrainy oraz dla naszych sąsiadów, którzy bronią swojej ojczyzny przed rosyjską agresją”.

Na zamieszczonym minutowym filmie przez urząd nie padają jednak żadne słowa pierwszej damy. Agata Kornhasuer-Duda do Rzeszowa przyjechała z prezydenckim ministrem Adamem Kwiatkowskim. W spotkaniu uczestniczyli także wicemarszałek województwa Ewa Draus i członkowie zarządu Anna Huk i Stanisław Kruczek.

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - Google NewsObserwuj nas na Google News!

Jak podaje urząd, marszałek Ortyl opowiedział żonie prezydenta RP, jak samorząd województwa pomaga Ukrainie. Padły też „propozycje konkretnego wsparcia dla kobiet dzieci i osób starszych, które uciekły przed wojną i znalazły schronienie na Podkarpaciu”. O wizycie Agaty Kornhauser-Dudy w Rzeszowie nie byli jednak informowani dziennikarze.

– Takie było życzenie Kancelarii Prezydenta RP – słyszymy w urzędzie marszałkowskim. Nieoficjalnie dowiedzieliśmy się, że Agata Kornhauser-Duda do Rzeszowa przyjechała już we wtorek. W środę, oprócz Rzeszowa, była jeszcze w dwóch innych miejscach na Podkarpaciu. Jakich? Nie wiadomo. 

Oficjalna strona prezydenta RP o wizycie pierwszej damy w Rzeszowie milczy. 

(ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama