Zdjęcie: Materiały prasowe

Firma BSH, producent sprzętu AGD, uruchomiła w swojej fabryce w podrzeszowskiej Rogoźnicy nowoczesny system pomiarowy AIBox. To pierwsza polska fabryka w Grupie BSH, w której wdrożono nowe rozwiązanie.

Automatic Inspection Box (AIBox) charakteryzuje się doskonałą precyzją oraz szybkością pracy. Najnowsze narzędzie wprowadzone w podrzeszowskiej fabryce BSH wykorzystuje dział jakości. – AIBox wykonuje niezwykle precyzyjne i wysokiej jakości pomiary elementów konstrukcyjnych, służących do produkcji sprzętów gospodarstwa domowego – poinformował Dariusz Bogacz z BSH Sprzęt Gospodarstwa Domowego.

Fabryka w Rogoźnicy jest pierwszą fabryką w Grupie BSH, która wdrożyła to rozwiązanie w  produkcji. AIBox porównuje mierzony detal z zaprojektowanym modelem 3D. – Dzięki zastosowaniu robota i sensoryki optycznej oraz precyzyjnemu porównaniu, możliwe jest szybkie reagowanie inżynierów w przypadku wykrycia potencjalnych odchyleń czy niezgodności od modelu docelowego – wyjaśnia Dariusz Bogacz. 

Jak twierdzą przedstawiciele BSH, AIBox zapewnia dużą prędkość pomiarów, a także umożliwia skanowanie elementów do produkcji bezpośrednio przy liniach produkcyjnych.

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - Google NewsObserwuj nas na Google News!

Fabryka w Rogoźnicy do Grupy BSH należy od 2013 roku. Obecnie jest tam produkowany mały sprzęt AGD pod markami „Zelmer” oraz “Bosch” i “Siemens”. W tym roku BSH zmieniła strategię. W Rogoźnicy tylko do końca 2019 r. lub do wyczerpania zapasów będzie produkowany sprzęt z logo „Zelmer”. 

Marka „Zelmer” pozostanie tylko w produkcji dużego sprzętu AGD – pralek, chłodziarko-zamrażarek, zmywarek, płyt grzewczych oraz piekarników i okapów, który od wielu jest produkowany poza Rzeszowem w innych polskich fabrykach Grupy BSH – w Łodzi i we Wrocławiu. O zmianie strategii BSH pisaliśmy TUTAJ

Zdjęcie: Materiały prasowe

(ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama