Fot. Materiały firmy. Na zdjęciu fabryka w Rogoźnicy

Zmiany w produkcji sprzętu AGD w fabryce BSH w Rogoźnicy koło Rzeszowa. Nie będzie w niej już produkowany mały sprzęt pod marką „Zelmer”.

O tym zmianach we wtorek poinformowała Grupa BSH, do której od 2013 roku lat należy fabryka w Rogoźnicy. Obecnie jest tam produkowany mały sprzęt AGD pod markami „Zelmer” oraz „Bosch” i „Siemens”. Spółka zmienia strategię.

W Rogoźnicy nie będzie już powstawał mały sprzęt AGD pod marką „Zelmer”, pozostanie produkcja małego sprzętu tylko marki „Bosch” i „Siemens”. Wygaszanie produkcji sprzętu pod marką „Zelmer” już się rozpoczęło, ten proces potrwa do końca br. lub do wyczerpania zapasów. Urządzenia „Zelmer” mają zapewnioną obsługę gwarancyjną oraz pogwarancyjną.

Przedstawiciele spółki twierdzą, że zmiany te nie będą miały wpływu na liczbę pracowników w fabryce w Rogoźnicy. „Bosch” i „Siemens” będą głównymi markami firmy w segmencie produkcji małego sprzętu AGD, czyli odkurzaczy, ekspresów do kawy, odkurzaczy piorących i maszynek do mielenia. 

Marka „Zelmer” zostanie zachowana tylko w produkcji dużego sprzętu AGD – pralek, chłodziarko-zamrażarek, zmywarek, płyt grzewczych oraz piekarników i okapów. Duży sprzęt AGD od wielu lat jest produkowany poza Rzeszowem w innych polskich fabrykach Grupy BSH. Oprócz Rogoźnicy, ma jeszcze trzy w Łodzi i dwie we Wrocławiu. 

Przedstawiciele BSH twierdzą, że podrzeszowska fabryka w produkcji małego sprzętu AGD jest jedną z najważniejszych na świecie niemieckiego koncernu. – Strategiczna decyzja o skupieniu się na markach Bosch i Siemens dla małego sprzętu domowego stworzy lepsze perspektywy dla przyszłego rozwoju sprzedaży i eksportu – twierdzi w komunikacie spółka.

Jako Grupa BSH podjęliśmy decyzję o produkcji nowoczesnych, technologicznie zaawansowanych urządzeń małego AGD pod markami Bosch i Siemens w Rogoźnicy, ponieważ mamy tam bardzo doświadczoną i kompetentną załogę – mówi Konrad Pokutycki, prezes BSH Sprzęt Gospodarstwa Domowego.

– Dzięki temu wzmocni się rola i pozycja Polski w globalnej sieci produkcyjnej BSH – dodaje. 

Rogoźnica jest centrum produkcyjnym dla ekspresów do kawy Tassimo i odkurzaczy. Spółka zapewnia, że w podrzeszowskiej fabryce nadal rozwijane będzie również centrum badań i rozwoju dla odkurzaczy bezworkowych. Spółka nie ujawnia, ile osób aktualnie zatrudnia w Rogoźnicy. Jeszcze w 2016 roku w fabryce pracowało około 1000 osób. 

Grupa BSH posiada 42 fabryki na świecie, w których pracuje 61 tysięcy osób. W 2018 roku firma osiągnęła przychody w wysokości 13,4 mld euro.

(ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama