Fot. Bartosz Frydrych / Rzeszów News
Reklama

PiS nie oszczędził Marka Kuchcińskiego. Za wywołanie afery “Air Kuchciński” straci stanowisko marszałka Sejmu.

Decyzję o odwołaniu Marka Kuchcińskiego w czwartek po godz. 12:30 ogłosił prezes PiS Jarosław Kaczyński. Kuchciński zapowiedział, że w piątek, gdy Sejm miał rozpoznawać wniosek opozycji o odwołanie marszałka z zajmowanego stanowiska, złoży rezygnację.

– Opinia publiczna negatywnie ocenia moje postępowanie. Uznałem, że nie będę mógł dalej pełnić tej funkcji – powiedział na konferencji prasowej Marek Kuchciński. – Decyzja pana marszałka jest dowodem postawy związanej z naszym hasłem “Słuchać Polaków”. Trzeba słuchać opinii publicznej – mówił z kolei Jarosław Kaczyński. 

Stwierdził też, że Marek Kuchciński “nie złamał prawa ani istniejących w tej dziedzinie obyczajów”. 

Marek Kuchciński jest także liderem podkarpackiej PiS. Wieczorem Polska Agencja Prasowa, powołując się na słowa Jarosława Kaczyńskiego, poinformowała, Kuchciński będzie nadal liderem sejmowej listy PiS w okręgu krośnieńsko-przemyskim w jesiennych wyborach parlamentarnych. 

“Podda się weryfikacji wyborców i będzie to najbardziej demokratyczna metoda oceny jego osoby” – cytuje PAP prezesa PiS

Afera wybuchła w ubiegłym tygodniu, gdy media ujawniły, że Kuchciński na trasie Rzeszów – Warszawa latał rządowymi samolotami z członkami swojej rodziny, a w kolejnych w dniach okazało się, że w “podniebnych podróżach” towarzyszyli mu koledzy i koleżanki z partii, także z Podkarpacia

(ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama

NAPISZ KOMENTARZ: