Zdjęcie: Pixabay

Seniorzy, którzy ukończyli 60 lat, otrzymają darmową pomoc w naprawie drobnych usterek. Pod warunkiem, że zapiszą się do klubu sportowego „Akademii 50+”. Akcja ma zachęcić starsze osoby do aktywności fizycznej. 

Przy Wyższej Szkole Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie działa klub dla seniorów o nazwie „Akademia 50+”. Jego członkowie przygotowali akcję „Fachowcy na start”. To odpowiedź na zapotrzebowanie na fachowców od drobnych napraw oraz – jednocześnie –sposób na zmotywowanie osób starszych do podjęcia aktywności fizycznej.

„Fachowcy na start” oferują pomoc mieszkańcom Rzeszowa, którzy ukończyli 60 lat. Drobne naprawy wykonują członkowie klubu, również seniorzy. Mają oni doświadczenie zawodowe (np. jako hydraulicy i ślusarze) lub są tzw. złotymi rączkami.

Usługi dla osób powyżej 60. roku życia wykonywane są przez członków klubu bezpłatnie, klub pokrywa też koszty części zamiennych lub materiałów potrzebnych do naprawy (do 80 zł). Pod jednym warunkiem. Jakim? Osoba korzystająca z usługi musi zadeklarować przystąpienie do klubu sportowego „Akademia 50+”, co wiąże się z opłaceniem rocznej składki członkowskiej w wysokości 10 zł i czynnym uczestnictwem w działaniach klubu.

Najtrudniejszy pierwszy krok

Aktualnie klub sportowy liczy 20 osób. Działają sekcje: nordic walking, brydżowa, tenisa ziemnego, tenisa stołowego, rowerowa, bule i lekkoatletyczna.

– Członkowie klubu chcieliby, aby się rozwijał i zrzeszał jak najwięcej osób starszych. Nie jest to jednak proste, ponieważ osoby w podeszłym wieku nie zawsze chcą podejmować aktywność fizyczną, a klub sportowy kojarzy im się ze sportem wyczynowym i obciążającymi treningami –  mówi dr Monika Struck-Peregończyk, dyrektor Akademii 50+.

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - Google NewsObserwuj nas na Google News!

Pomysłodawcy projektu „Fachowcy na start” wierzą jednak, że „najtrudniejszy jest pierwszy krok”, a po jego zrobieniu uda się zmotywować seniorów z Rzeszowa do podjęcia aktywności fizycznej.

Zapisy

Aby skorzystać z usług „Akademii 50+” należy zadzwonić pod nr tel. 781 400 776 (dostępny od poniedziałku do piątku w godz. 9:00-17:00), a następnie wypełnić niezbędne druki. Konieczne są także lektura regulaminu i wypełnienie deklaracji przystąpienia do klubu sportowego.

Projekt „Fachowcy na start” potrwa do 30 czerwca 2021 r.

Zdjęcie: materiały WSIiZ

(cm)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama