Zdjęcie: Tomasz Zarzecki / Rzeszów News

Jeśli od zawsze zastanawiało cię jak wyglądają „od kuchni” takie imprezy jak: Breakout Days Festival, Festiwal Przestrzeni Miejskiej, Święto Panagi czy Europejski Stadion Kultury, to właśnie masz okazję to sprawdzić. Wystarczy, że zgłosisz się do projektu Estrady Rzeszowskiej „Akademia Wolontariatu”.

O tym, kim jest wolontariusz, nie trzeba chyba nikomu mówić.  To właśnie ich zaangażowanie często decyduje o powodzeniu np. zbiórek pieniędzy na rzecz hospicjów lub na inne cele charytatywne. Pomoc wolontariuszy jest nieoceniona także w kulturze. Dowodem na to jest projekt Estrady Rzeszowskiej – Akademia Wolontariatu w ramach którego można zdobyć nowe umiejętności, zajrzeć za kulisy wydarzeń kulturalnych i poznać ciekawych ludzi.

– Program Akademii Wolontariatu jest skierowany do osób, które chcą być nie tylko odbiorcami wydarzeń, ale też ich współtwórcami. Jest to również szansa, aby zobaczyć, jak  wyglądają kulisy największych wydarzeń kulturalnych miasta współorganizowanych przez Estradę Rzeszowską takich jak: Wschód Kultury, Festiwal Przestrzeni Miejskiej, Breakout Days Festival, itd. – zachęca zespół z Estrady Rzeszowskiej.

Uczestnicy Akademii Wolontariatu wezmą udział w szkoleniach, które  będą obejmować takie zagadnienia jak: „Wolontariat w praktyce. Prawa i obowiązki wolontariusza”,  „Komunikacja i praca w grupie”,  „Promocja wydarzeń kulturalnych”, „Narzędzia mediów społecznościowych”,  „Budowanie oferty kulturalnej dla różnych grup docelowych”, „Grafika komputerowa” oraz  „Organizacja wydarzeń kulturalnych”. Kolejnym krokiem będzie wykorzystanie zdobytej wiedzy w praktyczny sposób.

– Można zaangażować się w już istniejące inicjatywy, organizację wydarzeń kulturalnych, działania Rzeszowskiego Inkubatora Kultury lub realizować własne autorskie pomysły w obrębie działań związanych z kulturą – zachęca przyszłych kulturalnych wolontariuszy  Estrada Rzeszowska.

Do Akademii Wolontariatu mogą zgłaszać się aktywne osoby w wieku 16-75 lat, które nie boją się nowych wyzwań i lubią działać.

Jeżeli jesteś osobą, która chce mieć  wpływ na rzeczywistość i to, co się dzieje w Rzeszowie, zgłoś się do projektu, którego  misją jest wspieranie oddolnych inicjatyw w zakresie szeroko pojętej kultury, działań społecznych i animacyjnych w Rzeszowie i regionie, poprzez organizację spotkań, szkoleń, warsztatów, dyskusji, wydarzeń artystycznych, a co za tym idzie – rozwój przyszłych twórców i odbiorców kultury.

Formularz można pobrać TUTAJ, który należy przesłać na: kontakt@inkubatorkultury.eu

(jg)

redakcja@rzeszow-news.pl

 

Reklama