Akademickie Liceum Ogólnokształcące szyje maseczki ochronne dla szpitali

Reklama
Matematyka, język polski, fizyka i… szycie maseczek ochronnych dla szpitali. W Akademickim Liceum Ogólnokształcącym w Rzeszowie nie tylko uczą się online, ale wspólnie przez internet szyją maseczki. 

 

Do akcji szycia maseczek ochronnych włączyli się uczniowie Akademickiego Liceum Ogólnokształcącego w Rzeszowie. Dzięki współpracy z Hufcem ZHP Nowy Dwór Mazowiecki maseczki trafią do szpitali w regionie. 
 
Nowego fachu młodzież uczy się  oczywiście online wraz z wychowawczynią dr Aldoną Dydek oraz projektantką mody Militą Nikonorov, która zachwyciła się pomysłem szkoły. 
 
– Dla uczniów to fantastyczna przygoda i doskonała forma wytchnienia po mocno obciążających lekcjach online. Szycie maseczek jest dla uczniów konstruktywnym pomysłem na poradzenie sobie z negatywnymi emocjami związanymi z zagrożeniem koronawirusem oraz przymusową izolacją – uważa Renata Łunarska, dyrektor ALO.
 
Do wykonania maseczki trzeba użyć odpowiedniego materiału np. bawełny, igły i nitki oraz elastycznych gumek. Maseczka noszona kilka godzin może zostawiać ślady na twarzy. Samo szycie nie jest trudne, podczas lekcji dr Dydek udziela uczniom prostych instrukcji.
 
– Wspólnie robimy coś dobrego dla innych, a przy okazji możemy pobyć razem, to szczególnie ważne, gdy uczniowie nie chodzą do szkoły – zwraca uwagę dr Aldona Dydek. 
 
W szycie maseczek może się zaangażować każdy: uczeń, rodzic, każdy członek rodziny, który potrafi szyć lub posługiwać się nożyczkami. – Przy tej akcji wspaniale widać, jak wiele osób chce pomóc. Każdy może również uszyć maseczkę dla siebie, swoich bliskich, a zwłaszcza dla dziecka, bo te dostępne w sprzedaży dla maluszków są za duże – zauważa dr Dydek. 
 
Oprac. (jg)
 
redakcja@rzeszow-news.pl 
Reklama