Zdjęcie: Tomasz Modras / Rzeszów News

Spotkania z pracodawcami, możliwość przesłania CV, szkolenia, webinaria oraz ponad 70 wystawców – tak zapowiadają się Akademickie Targi Pracy organizowane przez WSPiA Rzeszowską Szkołę Wyższą. Targi ruszają we wtorek.

Rekrutacja w dobie pandemii jest wyzwaniem dla firm, instytucji i poszukujących różnej formy zatrudnienia: pracy, praktyk lub stażu. WSPiA, chcąc ułatwić ten proces, zdecydowała się na zorganizowanie Akademickich Targów Pracy w formie zdalnej.

Targi odbędą się na specjalnie stworzonej stronie internetowej targi.wspia.eu.

Przez cały czas trwania targów (16-22 marca) dostępne będą m.in. wizytówki firm, instytucji, organizacji w tym studenckich oraz firm szkoleniowych. Uczestnicy tragów będą mogli przesłać swoje CV do pracodawców.

– Dodatkowo, w terminach określonych przez wystawców będą możliwe spotkania m.in. w formie wideo rozmów 1:1 oraz otwartych prezentacji, prelekcji i ciekawych warsztatów – zapowiada Przemysław Pawlak, rzecznik WSPiA. 

W czasie targów będzie można m.in. spotkać się z przedstawicielami instytucji rynku pracy, poznać zasady wolontariatu w organizacjach pożytku publicznego i porozmawiać o specyfice prowadzenia firmy w różnych branżach.

Uczestnicy targów będą mogli również skorzystać z ofert instytucji otoczenia biznesu, a także wziąć udział w warsztatach związanych z rozwojem zawodowym. 

W Akademickich Targach Pracy uczestniczyć będzie ponad 70 różnych wystawców. To m.in. pracodawcy z sektora prywatnego i publicznego, instytucje rynku pracy i biznesu, służby mundurowe, firmy szkoleniowe, trenerzy oraz organizacje charytatywne i studencie.

Podczas targów będzie można spotkać się także z przedstawicielami Kół Naukowych i Klinik doradczych działających w WSPiA (pełna lista wystawców dostępna jest na stronie targi.wspia.eu). 

Uczestnicy targów będą mogli wziąć udział w szkoleniach i webinariach z kreowania pomysłów na biznes oraz tworzenia swojego wizerunku i własnej firmy. Szkolenia zaproponują też firmy doradztwa zawodowego, korporacje prawnicze, kancelarie adwokackie oraz firmy doskonalenia kompetencji miękkich. 

Targi skierowane są zarówno do studentów, absolwentów WSPiA, jak i mieszkańców regionu, którzy szukają pierwszej pracy, są zainteresowani znalezieniem nowej lepszej i ciekawszej propozycji. Udział w targach jest bezpłatny. 

redakcja@rzeszow-news.pl

NAPISZ KOMENTARZ:
Reklama