Zdjęcie: Pixabay
Reklama

Do poniedziałku (13 grudnia) komisja weryfikacyjna ma wyłonić grupę 300 uczniów, którzy otrzymają laptopy w ramach akcji #AssecoDzieciom.

Akcja #AssecoDzieciom wystartowała w połowie listopada. Asseco Poland, rzeszowski gigant informatyczny, zrezygnował z hucznych obchodów 30-lecia swojego istnienia. Postanowił zorganizować akcję charytatywną, najbardziej potrzebującym i najzdolniejszym uczniom przekaże 300 laptopów z rocznym dostępem do internetu w sieci Play. 

Od 15 do 30 listopada na www.assecodzieciom.pl przedstawiciele organizacji społecznych, a także szkoły, zgłaszały potrzebujących uczniów. Zgłoszono 1315 wniosków. Komisja weryfikacyjna, złożona z reprezentantów Asseco Poland, PCK, Urzędu Miasta Rzeszowa i Podkarpackiego Urzędu Marszałkowskiego, do 13 grudnia wyłoni grupę 300 uczniów. 

Akcja przyspiesza w związku z wprowadzeniem nauki zdalnej od 20 grudnia. – Komisja chce jak najszybciej wybrać dzieci, aby PCK mógł zacząć rozwozić sprzęt. Mamy nadzieję, że pomoże to tym dzieciom, które dotąd nie mogły uczyć się zdalnie ze względu na brak komputerów – poinformowała Marzena Kłeczek-Krawiec z Kancelarii Prezydenta Rzeszowa.

#AssecoDzieciom jest skierowana do uczniów szkół podstawowych i ponadpodstawowych, mieszkających i uczących się w Rzeszowie lub województwie podkarpackim. Laptopy otrzymają dzieci, które potrzebują komputera do nauki, a ich rodzin nie stać na jego zakup. Premiowani będą uczniowie, którzy wykazują zaangażowanie i aktywność w nauce.

W połowie listopada Konrad Fijołek, prezydent Rzeszowa, zapowiedział, że połowa uczniów, do których trafią laptopy, będzie pochodziła ze stolicy Podkarpacia. Przedstawiciele rzeszowskiego oddziału Polskiego Czerwonego Krzyża chcą rozwieźć laptopy w ciągu dziewięciu dni od momentu wyłonienia grupy 300 uczniów. 

(ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama