Zdjęcie: Baby Shoes Remember
Reklama

Przynieś dziecięce buciki obwiązane czarną tasiemką – zachęcają organizatorzy akcji “Baby Shoes Remember”, która w niedzielę odbędzie się na całym świecie, także w Rzeszowie. Jej uczestnicy upamiętnią ofiary księży pedofilów. 

Międzynarodowa akcja “Baby Shoes Remember” powstała w Irlandii. Tam właśnie aktualnie z pielgrzymką przebywa papież Franciszek, który w sobotę spotkał się z ofiarami księży pedofilów. W prokatedrze Najświętszej Maryi Panny w Dublinie papież pomodlił się za ofiary pedofilii. 

– Nieskuteczność władz kościelnych – biskupów, przełożonych zakonnych, kapłanów i innych – w odpowiednim zareagowaniu na te odrażające przestępstwa słusznie wzbudziła oburzenie i jest nadal przyczyną cierpienia oraz wstydu dla wspólnoty katolickiej – mówił papież Franciszek.

Niedzielna (26 sierpnia) akcja “Baby Shoes Remember” ma właśnie upamiętniać ofiary księży pedofilów. W Polsce odpowiada za nią Fundacja “Nie Lękajcie Się”, która broni ofiar pedofilii w polskim Kościele. Na budynkach kościołów wieszane będą dziecięce buciki przepasane czarną wstęgą. Mają być one wyrazem pamięci i współczucia dla ofiar “kościelnych zbrodniarzy, jako publiczny wyrzut sumienia, jako wyraz gniewu wobec kościelnej hańby”. 

– Pragniemy wesprzeć zarówno tych, którzy już walczą o swoją sprawiedliwość, jak i tych którzy ciągle boją się wszechwładzy kościoła – tłumaczy Fundacja “Nie lękajcie się”.

“Każda para bucików jest ważna, im większa ich ilość tym mocniejszy przekaz, im większy nasz zasięg tym większa skuteczność. Pokaże to, że My społeczeństwo nie będziemy dłużej przymykać oka na ten haniebny i kryminalny proceder, który według naszej wiedzy jest powszechnie znany wśród ludzi kościoła, ale jednocześnie skrzętnie ukrywany” – dodaje fundacja. 

“Baby Shoes Remember” odbędzie się w wielu polskich miastach, także w Rzeszowie. Akcję w naszym mieście organizują podkarpackie struktury partii Razem. 

“Zachęcamy do przyjścia pod kurię diecezjalną przy ul. Zamkowej 4 w Rzeszowie z dziecięcymi bucikami. Akcja ma charakter pokojowy i uświadamiający, że problem pedofilii w kościele jest “zamiatany pod dywan”. Nie zgadzamy się na to i chcemy w milczeniu pokazać nasz sprzeciw. Dołączyć może każdy, kto chce by kościół rozliczył się ze swoich “grzechów”!!!” – poinformowali organizatorzy rzeszowskiej odsłony “Baby Shoes Remember”.

Akcja w Rzeszowie rozpocznie się o godz. 12:00. “Protest jest wyrazem solidarności z ofiarami przemocy seksualnej, które w ogromnej większości nie doczekały się sprawiedliwości za czyny, które im wyrządzono. Chcemy zwrócić uwagę, że proceder jest ukrywany, a jego sprawcy w dalszym ciągu pełnią posługi kapłańskie” – dodają organizatorzy. 

Zdjęcie: Baby Shoes Remember Poland

(ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama

NAPISZ KOMENTARZ:

10 KOMENTARZE

  1. Z pewnością 99,9% ofiar to były sieroty i niemowy. Biorąc pod uwagę skalę akcji “Baby Shoes Remember” to na Ziemi żyją same sieroty i niemowy.

  2. Normalny, zdrowy ojciec w takim przypadku idzie i załatwia z dziadem sam na sam, jak sąd nie może, ktoś słyszał o takim przypadku, nie? Nikt nie słyszał! Ciekawe dlaczego żaden ojciec nie stanął w obronie swojego dziecka?

  3. tych lewackich prostaków naruszających prywatny teren durnowatymi bucikami, po lewackich gębach nahajką obić, o potem uczciwy proces i wyrok… ciekawe, co taki lewacki debil by rzekł, gdybym mu ja nafajdał w jego lepiance (bo w domach coś takiego chyba nie mieszka)….

  4. Powtarzałem że to pedofile i pedały zanim skandale za zaczęły wypływać na wierzch. Ile z nich nigdy nie wyjdzie na jaw? Zapewne to wierzchołek góry lodowej. Już sam wierzchołek miażdży swoją skalą.

    Co ty byś zrobił gdyby to twoje dziecko gwałcił stary bezrobotny facet w sukience? Ja bym mu głowę urwał …

  5. JP II niestety wiedział że tą instytucje toczy pedofilia i nic z tym nie zrobił! Jak to się mówi… Nabrał wody w usta
    Poza tym nie ma żadnego Boga

Comments are closed.