Zdjęcie: Komenda Wojewódzka Policji w Rzeszowie
Reklama

Jedna osoba zginęła, 18 zostało rannych – taki jest bilans policyjnej akcji „Boże Narodzenie 2017” na podkarpackich drogach.

Wzmożone kontrole na drogach naszego województwa trwały od piątku do wtorku.  Policjanci w ciągu tych pięciu dni zwracali szczególną uwagę na przekraczanie dopuszczalnej prędkości, nieudzielanie pierwszeństwa przejazdu, niestosowanie się do obowiązku korzystania z pasów bezpieczeństwa, nieprawidłowe przejeżdżanie przejść dla pieszych.

Z policyjnego podsumowania wynika, że podczas akcji „Boże Narodzenie 2017” doszło do 17 wypadków (w ubiegłym roku 7). Rannych zostało 18 osób (w ubiegłym roku 12).

Do tragicznego wypadku doszło w pierwszym dniu działań, w Biedaczowie w powiecie leżajskim. W zderzeniu osobowej toyoty z ciężarowym manem, zginął kierowca toyoty. O tym wypadku więcej pisaliśmy TUTAJ.

– Policjanci zatrzymali i udaremnili dalszą jazdę 49 kierowcom, którzy wsiedli za kierownicę pomimo spożywania wcześniej alkoholu – poinformowała Komenda Wojewódzka Policji w Rzeszowie. W ubiegłorocznej akcji, w ciągu czterech dni, funkcjonariusze zatrzymali 37 nietrzeźwych kierowców.

(ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama